Filtr
 • "Otrzęsiny" i ślubowanie uczniów klas pierwszych.

  Dnia 30 października 2014 roku na sali gimnastycznej odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Spotkanie miało za zadanie integrację młodzieży gimnazjalnej, kształcenie umiejętności kulturalnego zachowania się na imprezie oraz nabycie umiejętności zdrowej rywalizacji. Konkurencje przygotował Samorząd Uczniowski.

  Zapraszamy na fotorelację:

  {gallery}2014-10-30-slubowanie-klas-pierwszych{/gallery}

 • 13 października 2014r. – Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Kim jest nauczyciel?

  Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron.
  Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.
  Nauczyciel to ktoś z wyjątkowym talentem i zawsze z uśmiechem w zanadrzu.
  To także ktoś, kto nie szczędzi czasu, by wysłuchać obu stron, zawsze starając się być fair.
  Nauczycielowi zależy na wszystkich: każdemu okazuje szacunek i zrozumienie.
  Nauczyciel to ktoś, kto za zasłoną wybuchu złości i buntu dostrzega krzywdę i ból.
  Nauczyciel postrzega ucznia jako całość, pomagając mu budować pewność siebie i podnosząc jego samoocenę.
  Nauczyciel odmienia życie każdego dziecka, całych rodzin, jak i przyszłość nas wszystkich. 

  BARBARA CAGE

      W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole przebiegał pod hasłem „Skąd się wziął nauczyciel na świecie?”. Uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego przygotowali pod kierunkiem p. Beaty Gadomskiej inscenizację, w której próbowali odpowiedzieć na to pytanie. Najpierw akcja działa się w Raju… Okazało się, że już dzieci Adama i Ewy sprawiały problemy wychowawcze,  Aniołeczki też dokazywały i potrzebowały twardej ręki nauczyciela…

  {gallery}2014-10-14-DEN/cz1{/gallery} 

     Niestety, za kontrowersyjne metody wychowawcze Nauczyciel stracił pracę i z nie najlepszymi referencjami otrzymał zatrudnienie w Piekle. Tam też poradził sobie bez trudu, Diabełki tańczyły, jak on im zagrał….

     Kolejnym etapem była Ziemia i dopiero tutaj okazało się, jak wiele problemów sprawia współczesna młodzież i jak wiele trudności w swojej pracy napotyka Nauczyciel. Również scenki z lekcji języka polskiego i godziny wychowawczej nie napawały optymizmem… Na szczęście nasz szkolny raj wygląda zupełnie inaczej, o czym z przymrużeniem oka opowiadali występujący.

  {gallery}2014-10-14-DEN/cz2{/gallery} 

     Oczywiście były też życzenia, podziękowania, nagrody….

    O oprawę muzyczną uroczystości zadbał chór szkolny, przygotowany przez p. Ludmiłę Kalatę.

  Beata Gadomska

 • 29 września 2014r. – wyjście do WOK-u na spektakl „Zemsta” A. Fredry.

  Zemsta plakat   Nasze coroczne spotkania z Narodowym Teatrem Edukacji zaczęliśmy od obejrzenia „Zemsty” A. Fredry w reż. Michała Hachlowskiego.  Okazało się, że nie jest to przedstawienie awangardowe,  będące interpretacją czy wizją sceniczną reżysera.  Mieliśmy możliwość zmierzenia się z klasyką, swego rodzaju lekcją historii na temat dawnego świata szlacheckiego, tyle że z przymrużeniem oka.  Na kilkadziesiąt minut  zatopiliśmy się w świecie bohaterów „Zemsty”, którzy mimo swych przywar, budzą sympatię widza. Chociaż czasy się zmieniają, my pozostajemy tacy sami, zatem mogliśmy przyjrzeć się sobie w krzywym zwierciadle.

 • Lekcje fizyki na Uniwersytecie Warszawskim.

  25 października 2014 roku czterdziestu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wykładach z fizyki doświadczalnej na Uniwersytecie Warszawskim. Nie było to uczestnictwo bierne. Niektórzy uczniowie dzielnie asystowali panu Prodziekanowi Wydziału Fizyki na UW przy wykonywaniu doświadczeń z elektrostatyki. Byli to:  Michał Petryński, Weronika Świerczewska, Kinga Bartnik,  Konrad Bieniek i Patryk Rybak.

    Podczas tej wycieczki uczniowie mieli jeszcze możliwość zwiedzenia Muzeum Sportu i Turystyki w  Centrum Olimpijskim w Warszawie.

     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  {gallery}2014-10-25_Lekcja_fizyki_na_Uniwersytecie_Warszawskim{/gallery}

 • Na kibicowskim szlaku

  W ostatnim czasie nasza szkoła uczestniczyła w kilku wydarzeniach sportowych.

  6 września udaliśmy się do Krakowa na mecz Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn pomiędzy USA a Francją. Mecz rozgrywany był na pięknej i nowoczesnej hali sportowej przy 15 tysięcznej publiczności. 40-osobowa grupa naszych uczniów w większości kibicowała reprezentacji USA. Wynik meczu  3:1 był korzystny dla reprezentacji Francji. Przed wyjazdem był czas na krótkie zwiedzanie Krakowa. Po dniu pełnym emocji i wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do domu.

  Zdjęcia z Krakowa

  13 i 18 września dla kibiców piłki nożnej zorganizowaliśmy wyjazd na mecze Legii Warszawa. W pierwszym meczu rozgrywanym w ramach Ekstraklasy Legia podejmowała Śląsk Wrocław. Mecz dostarczył nam dużo wrażeń sportowych. Zakończył się wynikiem 4:3 dla Legii.

  Kolejne sportowe wydarzenie to mecz Legii z belgijskim Lokeren w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej. Tym razem na stadionie zasiadło 22 tys. kibiców, którzy stworzyli wspaniałe widowisko, a piłkarze spełniając oczekiwania kibiców pokonali gości 1:0. Organizatorem wyjazdów na mecze był p. Arkadiusz Sitek nauczyciel wychowania fizycznego, który zapewnia, że to nie koniec atrakcji w tym roku.

  {gallery}2014-09-15-na-kibicowskim-szlaku{/gallery}

 • Powiatowe zawody w piłce nożnej chłopców.

  10 października 2014 na orliku w Węgrowie odbyły się powiatowe zawody w piłce nożnej chłopców.

  To turnieju przystąpiło osiem reprezentacji gimnazjów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie pierwszej spotkały się drużyny z Węgrowa, Sadownego, Stoczka i Ostrówka. Druga grupę utworzyły zespoły z Łochowa, Grębkowa, Miedzny i  Gimnazjum Gminy Liw.

  Nasza szkoła w fazie grupowej nie miała sobie równych i pewnie wygrała wszystkie mecze: z G. Grębków 4;0, G. Łochów 2:0 i G. Miedzna 3:2.

  W półfinale pokonaliśmy G. Węgrów 2:1 i awansowaliśmy do finału.

  Mecz finałowy nie przyniósł rozstrzygnięcia i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali nasi chłopcy wygrywając 2:1.

  Drużyna chłopców otrzymała okazały puchar i awansowała na zawody regionalne.

  W zwycięskim zespole grali : Zawadzki Patryk, Jaśkowiak Daniel,  Sapryk Karol, Wójcik Marcin, Stokowski Kamil, Piotrowski Szymon, Gzowski Kacper, Czarnecki Szymon, Cacko Bartosz, Kowalczyk Kamil, Mieszało Maciej

   

 • Wycieczka integracyjna.

  W sobotę 4 października uczniowie klas Ia, Ib i Ie wybrali się na wycieczkę integracyjną pod opieką pani Grażyny Dragan, pani Ludmiły Kalaty, pani Beaty Gadomskiej oraz pani Ewy Januszewskiej.

  Najpierw dotarliśmy do Zuzeli. Podążając śladami Patrona naszej szkoły, udaliśmy sie do kościoła,  gdzie wysłuchaliśmy opowieści o życiu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Lat Dziecięcych, które zorganizowano w zrekonstruowanym drewnianym budynku dawnej wiejskiej szkoły. W pomieszczeniu po lewej stronie odtworzono mieszkanie państwa Wyszyńskich, po prawej izbę szkolną z początku XX w. Zostawiliśmy także ślad naszej bytności, dokonując wpisu w księdze pamiątkowej.

  {gallery}2014-10-04-wycieczka-zuzela/gal1{/gallery}   

 • Występ zespołu z Norwegii.

     7 października w naszej szkole odbył się koncert zespołu z Norwegii. Uczniowie z norweskiego gimnazjum zagrali na skrzypcach utwory znanych kompozytorów, oraz pokazali fotografie przedstawiające Norwegię. W finale koncertu zaprezentowali się wspólnie z młodymi muzykami z Polski. Wśród nich byli uczniowie Gimnazjum Gminy Liw.

     Zapraszam do obejrzenia zdjęć... 

  {gallery}2014-10-07-goscie-z-norwegii{/gallery}

 • Konkurs na najciekawsze prezentacje multimedialne.

  Zapraszam uczniów do wzięcia udziału w konkursie na najciekawsze prezentacje multimedialne: 

  1. Życie i działalność Oskara Kolberga. (proszę przekazać gotową prezentację do dnia 24.X.2014 r.)
  2. Jan Nowak- Jeziorański - spiker  wolności. ( termin przekazania prezentacji: do dnia 7.XI.2014 r.)
  3. Jan Karski - legendarny emisariusz. (termin przekazania prezentacji: do dnia 21.XI.2014 r.)

                                                   Organizator: p. H. Gawor