Na dwóch kółkach…

   W sobotę 30 maja 2015 r. grupa uczniów z klasy I d wyruszyła na rajd rowerowy.

   Trasa liczyła 50 km i wiodła przez Jarnice, Wyszków, Kopcie i Gałki. Pierwszy przystanek to Jarnice i izba regionalna, w której znajdują się pamiątki przeszłości. Następnie obejrzeliśmy Kościół pw. Podwyższenia Krzyża w Wyszkowie i poznaliśmy jego historię. Trochę zmęczeni dotarliśmy do celu naszej wyprawy – Dworu w Gałkach. Państwo Gujscy – właściciele dworu – powitali nas staropolskim dzwonem (oznajmiającym przybycie gości). Dwór w Gałkach to prawdziwa lekcja historii, którą mogliśmy przeżyć dzięki życzliwości właścicieli. Zgromadzone tu pamiątki to unikatowe rzeczy związane z bogatą tradycją narodową, a państwo Gujscy to prawdziwi pasjonaci i ludzie, którym przeszłość i historia kraju jest bardzo bliska. W drodze powrotnej podziwialiśmy piękne widoki na meandrującą rzekę Liwiec.

   Na zakończenie wyprawy spędziliśmy miło czas piekąc kiełbaski na ognisku i opowiadając wrażenia z wyprawy.

 

...

 

     6 czerwca 2015 r. wyruszyliśmy na kolejną wyprawę rowerową. Miejscem docelowym była Korytnica. Tu zwiedziliśmy Kościół pw. Św. Wawrzyńca i poznaliśmy jego ciekawą historię.  Podziwialiśmy również piękne zabytkowe nagrobki na miejscowym cmentarzu. „Anioł Śmierci” na grobie Olusi Egger to prawdziwie arcydzieło.

Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wielu wrażeń.

 

...