Filtr
 • Poczuj się jak w domu.

  Dnia 14 kwietnia  w Gimnazjum Gminy Liw odbyła się akcja pt. "Poczuj się jak w domu". Zadaniem uczniów i nauczycieli było chodzenie tego dnia po szkole w kapciach. Przebrane osobo otrzymały słodki upominek.

  Dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy się przebrali, za udział we wspólnej zabawie.

   

  Samorząd Uczniowski

  {gallery}2014-2015/2015-04-14_poczuj_sie_jak_w_domu{/gallery}

 • ,,Człowiek XXI wieku, jego praca i pasje….” Pan Dariusz Sińczuk

  W dniu 17 kwietnia 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu : ,,Człowiek XXI wieku, jego praca i pasje…”. Zaproszonym gościem był pan Dariusz Sińczuk współwłaściciel Zakładu Produkcyjnego JARMET w Węgrowie.

  Pan Dariusz Sińczuk jest niewątpliwie człowiekiem sukcesu. Opowiedział o powstaniu i funkcjonowaniu swojej firmy, którą zbudował od podstaw. Przedstawił plany i zamierzenia rozwoju zakładu.

  Prelegent zwrócił uwagę , jak ważną rolę w życiu współczesnego człowieka odgrywa nauka.

  Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał okolicznościowe gadżety.

 • 16 kwietnia 2015r. – wyjście do WOK-u na spektakl „Kolumbowie”

  Nasze kolejne spotkanie z Narodowym Teatrem Edukacji było zaproszeniem na spektakl pt.”Kolumbowie”, który opowiada o młodym pokoleniu skazanym i straconym przez okrutny los.

   „Kolumbowie” to historia czworga przyjaciół, których poznajemy tuż przed wybuchem II wojny światowej. Wtedy żyją jeszcze pełnią życia, bawią się i przeżywają pierwsze miłości. Błogie, radosne i beztroskie, młodzieńcze życie przerywa nagle wojna będąca wynikiem ludzkiej nienawiści i braku tolerancji. Bohaterowie muszą wiec szybko dojrzeć i przejść najcięższą próbę charakterów. Zostają członkami organizacji podziemnej – przewożą broń, organizują nielegalne wydawnictwa, biorą udział w akcjach dywersyjnych i bojowych, walczą w powstaniu warszawskim. Spektakl opowiada o polskim ruchu oporu przeciw hitlerowskim okupantom, o młodzieży lat wojny, jej codziennym życiu i walce. Wojna jest tu też tłem miłości, której nie można uchronić przed skażeniem wszechobecną śmiercią. To opowieść o patriotyzmie, ofiarności, odwadze i poświęceniu, ale też o dramatycznych wyborach, cierpieniu, strachu, niespełnionej miłości i rozwianych marzeniach. Wojna wydobywa z człowieka to, co w nim najgorsze, i to, co najlepsze.

  Celem przedstawienia było uświadomienie współczesnej młodzieży, że jej rówieśnicy żyjący w czasie II wojny światowej byli do niej bardzo podobni. Również mieli marzenia, byli beztroscy i bardzo kochali życie. Nie wybierali losu powstańczych bohaterów, lecz kiedy trzeba było, mimo swych młodych lat, szli po kolei na śmierć „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”.

 • Z wizytą w sądzie……

     W dniu 15 kwietnia 2015 roku klasa Id uczestniczyła w nietypowych zajęciach lekcyjnych, które odbyły się na terenie Sądu Rejonowego w Węgrowie. Rolę gospodarza i oprowadzającego po budynku sądu pełnił pan Sławomir Bieniek - kurator Sądu Rejonowego w Węgrowie. Z wielkim znawstwem i zaangażowaniem w przekazywane treści przedstawił niektóre aspekty działalności sądu. Uczniowie uczestniczyli w zainscenizowanej rozprawie sądowej z zakresu prawa karnego.

     Młodzież naszej szkoły z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwała się w przekazywane im informacje. Mam nadzieję, że wyciągną wnioski, jak należy żyć, aby w przyszłości nie wejść w konflikt z prawem.

  {gallery}2014-2015/2015-04-15-wycieczka_do_sady_rejonowego{/gallery}

 • „Święty Janie Pawle II – pamiętamy ‘’– prezentacja multimedialna

  Rok 2015- rokiem Jana Pawła II.

  2 kwietnia br. minęła 10 rocznica śmierci wielkiego polskiego papieża.  Z tej okazji w styczniu został ogłoszony konkurs na najciekawszą  prezentację multimedialną. Do rywalizacji przystąpiło 7 uczniów. Wpłynęło pięć prezentacji, jury oceniło prace i przyznało:

  I miejsce Tomkowi Nojszewskiemu uczniowi klasy IIIa                                                         

  II miejsce Paulinie Brzezik ucz. kl.IIe i Kamili Brzezik ucz.kl. Ie

  III miejsce Weronice Świerczwewskiej ucz. kl. IIIa

  Prezentacja , która zajęła I miejsce została przedstawiona, a mieli ją zaszczyt obejrzeć pan dyrektor Krzysztof Litka, uczniowie klas : IIIa, IIe i Ic wraz z wychowawcami.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszej aktywności!

  {gallery}2014-2015/2015-04-08_Swiety_Janie_Pawle_II_pamietamy_prezentacja_multimedialna{/gallery}                                                                                          

     Helena Gawor

 • Wycieczka do Parlamentu….

       W dniu 14 kwietnia 2015 roku odbyła się wycieczka uczniów z naszej szkoły do siedziby Parlamentu.

      Młodzież zwiedziła budynek Sejmu i Senatu. Obejrzała pomieszczenia, w których odbywają się posiedzenia obu Izb Parlamentu. Została zapoznana z historią parlamentaryzmu polskiego. Uczniowie mieli możliwość  spotkania  z panią senator Marią Koc reprezentującą w Senacie wyborców z naszego regionu.

      Po wizycie w Parlamencie udaliśmy się do Muzeum Chopina. Pobyt w muzeum przybliżył młodzieży sylwetkę i twórczość naszego wielkiego kompozytora.

     Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy ośrodek sportu i rekreacji, gdzie spędziliśmy miło czas grając w kręgle.

  {gallery}2014-2015/2015-04-17-wycieczka_do_sejmu_i_senatu{/gallery}

 • Historyczny sukces drużyny Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju BRD.

   

  10 kwietnia w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbyły się powiatowe eliminacje ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z powiatu węgrowskiego.  Gminę Liw reprezentowała drużyna wyłoniona w eliminacjach szkolnych w składzie: Michał Petryński kl. IIIa, Jakub Kocon kl. IIIa, i Michał Sowiński kl. IIe.

  Uczestnicy eliminacji najpierw przystąpili do rozwiązywania testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Reprezentacja Gimnazjum Gminy Liw zdobyła 92 punktów zajmując pierwsze miejsce po pierwszej konkurencji. Indywidualnie najlepszy wynik w powiecie uzyskał Michał Petryński zdobywając 33 punkty na 35 możliwych. 

  Następnie zawodnicy przystąpili do jazdy rowerem po torze przeszkód. Każde potrącenie jednego z kilkudziesięciu elementów było karane ujemnym punktem. Na szczęście cała drużyna spisała się bardzo dobrze tracąc w sumie tylko 24 punkty, co dało nam drugie miejsce w tej konkurencji. Najlepszy przejazd eliminacji zanotował Kuba Kocon, który dotknął tylko jednego elementu.

  Ostatecznie zdobyliśmy ex aequo z drużyną z Gimnazjum w Sadownem 3 duże punkty. O naszym zwycięstwie zadecydował więc najlepszy wynik w pierwszej konkurencji, teście ze znajomość przepisów ruchu drogowego. Po raz kolejny okazało się, że nauka i zdobyta wiedza procentują.

  Wygrane eliminacje dały naszej drużynie przepustkę na eliminacje regionalne, które odbędą się 14 maja w Siedlcach, gdzie zmierzymy się pozostałymi finalistami eliminacji powiatowych regionu siedleckiego.  

   

   

   

 • "Więzienie – czas stracony"- projekt Zakładu Karnego w Siedlcach

  W marcu 60 osobowa grupa uczniów brała udział w projekcie realizowanym przez Zakład Karny w Siedlcach ,,Więzienie – czas stracony”.

  Z drżeniem serca i niepewnością przekroczyliśmy „magiczne” kraty i znaleźliśmy się  w innym, nieznanym dla nas świecie. Wszędzie kraty, druty, strażnicy…

  Osoba oprowadzająca zapoznała uczniów z życiem więziennym. Pokazała budynek mieszkalny, a w nim cele, w których przebywają skazani.

  Coś niesamowitego, a jednocześnie strasznego…..

  Myślę, że program, który realizuje zakład karny dla wielu uczniów może być przestrogą. Mogą przekonać się co czeka każdego, kto kroczy niewłaściwą drogą.

  I warto sobie  zadać pytanie: czy warto……?

  {gallery}2014-2015/2015-03-12-wycieczka-siedlce-zaklad-karny{/gallery}

 • "Człowiek XXI wieku…” siostra zakonna pracująca na misjach w Kazachstanie.

     Na V spotkanie pt. ,,Misja w Kazachstanie…’’ została zaproszona siostra zakonna pracująca na misjach w Kazachstanie.

     Siostra Caritas opowiedziała słuchaczom o swojej pracy misyjnej, a także o ludziach, których tam spotkała.

  W niezwykle interesujący sposób przedstawiła uczniom życie mieszkańców tego   odległego kraju.

     Swoje wystąpienie misjonarka zakończyła pokazem przepięknych zdjęć przedstawiających  kazachstańskie krajobrazy.

      

   

 • Kiermasz wielkanocny

  W środę 8 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny dla rodziców. Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej, pod kierunkiem wychowawców, przygotowali piękne prace plastyczne takie jak: haftowane karty świąteczne, pisanki wykonane różnymi technikami, stroiki wielkanocne z włóczki na balonie, palmy wielkanocne itp. Panie kucharki również zaangażowały się w pracę, upiekły baranki i zajączki wielkanocne. Rodzice byli pod ogromnym wrażeniem prac wykonanych przez młodzież, chętnie kupowali karty świąteczne, palmy, pisanki i stroiki. Zdobyte fundusze pomogą w zorganizowaniu wycieczki szkolnej, dla uczniów najbardziej zaangażowanych w pracę świetlicy.

     

  W piątek 10 kwietnia 2014 roku, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali również swoje prace plastyczne, na kiermaszu wielkanocnym w WOK-u.

 • Projekt edukacyjny „Jakiej muzyki słuchali nasi dziadkowie”.

  Od trzech realizowany jest w gimnazjum projekt edukacyjny, w którym biorą udział uczniowie zorganizowani w kilkuosobowe zespoły. Różnorodna tematyka daje uczniom możliwość rozwijania zainteresowań, uczy współpracy i aktywizuje ich.
  23 kwietnia 2013 r. odbyła się prezentacja projektu „Jakiej muzyki słuchali nasi dziadkowie”. Przygotowali ją uczniowie klasy 2d. Zabrali uczestników spotkania w podróż muzyczną sięgającą lat 30. i wiodącą przez pierwsze dekady powojenne. Można było zobaczyć archiwalne filmy z występów Eugeniusza Bodo i Hanki Ordonówny. Ci wykonawcy byli idolami pradziadków, natomiast czasy młodości dziadków naszych prezenterów to twórczość Sławy Przybylskiej, Ireny Santor, Jerzego Połomskiego, Czesława Niemena i An-ny German, której uczniowie poświęcili szczególnie dużo miejsca. Zainteresowanie tą piosenkarką jest ostatnio niewiarygodne, a to za sprawą serialu emitowanego w naszej telewizji.

  Nie zabrakło też piosenki w wykonaniu samych autorek prezentacji. Marika, Magda i Agnieszka zaśpiewały „Sen o Warszawie” Czesława Niemena, budząc swym występem niemały podziw.
  Prezentacja projektu była szczególnie atrakcyjna, ponieważ uczestniczyły w niej zaproszone przez uczniów babcie. Przybyło do naszej szkoły osiem pań, które wcale nie przypominały osób kojarzonych z babciami – pełne radości, aktywności, ogromnego poczucia humoru.

  Po występie uczniów jedna z pań zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, pozostałe zaś chętnie włączyły się w rozmowę dotyczącą muzyki ich pokolenia.
  Ze spotkania wychodziliśmy wszyscy w świetnych humorach, przekonani, że muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale i zbliża.

            Ludmiła Kalata

 • Projekt edukacyjny "Jak zorganizować wernisaż malarstwa i rzeźby?"

  17.04.2013r. w Galerii uczniowskiej odbył się finał projektu edukacyjnego pt. "Jak zorganizować wernisaż malarstwa i rzeźby?".

  Na wernisażu zostały wystawione  prace uczniów z klasy IIIB i IIIC, które powstawały  na zajęciach artystycznych. Zaproszeni goście: nauczyciele, rodzice i uczniowie z klasy IIE, IIC, ID, IIIC i IIIB, mieli możliwość podziwiania dzieł malarskich i rzeźbiarskich, w które  młodzież włożyła wiele serca i pasji. Podczas części artystycznej,  goście, dowiedzieli się kim naprawdę jest artysta. Myśl przewodnia wernisażu: „Nie każdy może zostać wielkim artystą, ale wielki artysta może objawić się w każdym” dała wszystkim wiele do myślenia.

     

  Wernisaż uświetniły pięknym wokalem dziewczęta, biorące udział w projekcie edukacyjnym i obdarowały artystów, własnoręcznie wykonanymi kwiatami ze słodką niespodzianką.

     

  Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek i wspólne podziwianie dzieł.
  Tego dnia uczniowie poczuli się jak prawdziwi artyści, choć nie wszyscy wierzyli w swoje siły. Pamiętajmy jednak, że nie każdy może zostać wielkim artystą, ale wielki artysta może objawić się w każdym.

  Joanna Dobosz

 • Laureaci konkursów przedmiotowych.

  Adam Kostrzewa uczeń klasy III a został laureatem Konkursu Historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Konkurs odbył się 23 lutego 2013 r.

  Ucznia do konkursu przygotowywała p. Sylwia Rybak.

  9 marca 2013 roku odbył się w Warszawie wojewódzki finał Konkursu Biologicznego dla Gimnazjów zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Uczennica klasy III a - Magdalena Kamila Piórkowska została finalistką tego konkursu. 

  Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem pani Teresy Kuryłek.

  Gratulujemy!

 • 10 kwietnia 2013 r. – III Przegląd Spektakli Profilaktycznych w Węgrowskim Ośrodku Kultury

  Już po raz trzeci grupa teatralna „APLAUZ” pod kierunkiem p. Beaty Gadomskiej wzięła udział w Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych. (Przypominamy, ze w ubiegłym roku zajęliśmy I miejsce!) W tym roku przegląd nie miał charakteru konkursu, być może dlatego, ze zaprezentowały się jedynie trzy gimnazja z powiatu węgrowskiego. Przygotowaliśmy spektakl „Taniec z białą damą”, poświęcony problemowi narkomanii. Przedstawienie było próbą odpowiedzi na pytania dlaczego ludzie popadają w nałóg, jak krucha jest granica między ciekawością, zabawą a uzależnieniem… Odpowiednią oprawę spektaklu zapewniła muzyka Ryszarda Riedla i zespołu „Dżem”, a także piosenka Marli Rodowicz „Łatwopalni”.

  Spektakl zaprezentujemy w szkole po egzaminie gimnazjalnym!!!

 • 5 kwietnia 2013 r. – Natalia Dzieciątko, ucz. klasy II c zajęła pierwsze miejsce w Finale IX Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów „MIĘDZY WIERSZAMI”

  Finał konkursu odbył się w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach. Przewodniczący jury podkreślał, że wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, lecz Natalia ujęła komisję swoją naturalnością i autentyzmem emocji towarzyszących jej recytacji. Okazuje się, po raz kolejny, że przerost formy nad treścią przegrywa ze skromnością i normalnością… Mamy nadzieję, że za rok Natalia powtórzy ten sukces!!!

   

   

 • 13 kwietnia 2013 wycieczka do Warszawy

  13 kwietnia 2013 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, w której udział wzięło 45 uczniów z różnych klas. Była to wycieczka dydaktyczno-integracyjna. Wzięliśmy udział w warsztatach z fizyki, organizowanych dla szkół gimnazjalnych przez Uniwersytet Warszawski.

       

  Po wykładach z fizyki udaliśmy się do Palmir, gdzie mieliśmy prawdziwą lekcję historii w Muzeum Historycznym Miasta Stołecznego Warszawy. Odwiedziliśmy cmentarz, a na grobie J. Kusocińskiego zapaliliśmy znicz i minutą ciszy oddaliśmy hołd wszystkim zamordowanym przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.

        

  Wycieczka zakończyła się posiłkiem w McDonald’s. Do Węgrowa wróciliśmy ok. godz. 19.30.

 • 10.04.2013 r. eliminacje powiatowe turnieju BRD

   

  10 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gimnazjum Gminy Liw reprezentowała drużyna w składzie: Ewelina Laskowiecka kl. IIIa,  Bartomiej Lipka klasa Ie, i Jakub Kocon klasa Ia.

  Zawodnicy najpierw musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, później pokonać rowerem bardzo trudny tor przeszkód a następnie wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki bardzo dobremu przejechaniu toru przeszkód i jednocześnie przyzwoitym odpowiedziom w pozostałych konkurencjach, nasza drużyna zajęła ostatecznie 3 miejsce. Za trud włożony w przygotowania do zawodów uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach.

  Film autorstwa P. Wojciecha Dunaja.

 • Zebranie rodziców

   

  Informacja dla rodziców!

  UWAGA 

  ZMIANA TERMINU ZEBRANIA RODZICÓW!!!

  Na zebranie zapraszamy dnia 10.04.2013 r.

  Zapraszamy.