Filtr
 • Międzypowiatowa Gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt

     23 lutego 2015 r. uczennice naszej szkoły pod opieka Pana Arkadiusza Sitka wzięły udział w Międzypowiatowej  Gimnazjadzie w piłce ręcznej dziewcząt w Siedlcach. Drużyna Gimnazjum Gminy Liw w półfinale pokonała Gimnazjum nr 1 Siedlce 13:8 mimo iż przegrywała już 6:1.

     Wielkim finale po bardzo emocjonującym meczu przegraliśmy nieznacznie z Gimnazjum nr 5 w Siedlcach 13:12. W drodze do wielkiego finały nasza drużyna musiała rozegrać i pokonać aż osiem zespołów. W nagrodę dziewczyny otrzymały pamiątkowy puchar i srebrne medale.

     W drużynie grały : Szczęsna Natalia, Solka Emilia, Leszczyńska Alicja, Piórkowska Rozalia, Siennicka Sylwia, Gołoś Dominika, Niszcz Kamila, Jaczewska Justyna i Kraszewska Wiktoria

   

 • Konkurs „Mistrz pięknego czytania”

     18 lutego 2015r. odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania”. Do rywalizacji stanęło 11 uczniów z klas: I, II, III. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować wiersz i fragment prozy. Trzyosobowe jury przysłuchiwało się przedstawianym utworom zwracając uwagę na poprawność, wyrazistość, stosowanie znaków interpunkcyjnych, interpretację czytanego tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

     Po wnikliwej analizie, jury podjęło decyzję i przyznało: I miejsce Antoninie Adamyan – Lis uczennicy klasy Ic, II miejsce Paulinie Górskiej uczennicy klasy Ic, natomiast III miejsce Natalii Rojek uczennicy klasy IIIa.

  {gallery}2015-02-18-Konkurs-Mistrz-pieknego-czytania{/gallery}

   

 • Informacja dla rodziców.

  W związku z zakończeniem okresu aktywności  kont rozszerzonych do eDziennika  Librus informujemy, że Dyrektor szkoły prowadzi negocjacje z przedstawicielami firmy Librus w celu zapewnienia dalszego dostępu do modułu ocen i frekwencji on-line na jak najlepszych warunkach finansowych.

  O sposobie i cenach przedłużenia ważności konta rozszerzonego poinformujemy w najbliższym czasie.

  Jednocześnie informujemy, że w przypadku utraty możliwości kontroli frekwencji i ocen on-line zawsze istnieje możliwość uzyskania informacji o postępach w nauce bezpośrednio u wychowawcy lub w szkole.

 • 27 lutego 2013r. – przedstawienie o Januszu Korczaku

  Grupa teatralna APLAUZ zaprezentowała montaż słowno – muzyczny „Temu, który ukochał sercem…” poświęcony Januszowi Korczakowi, wybitnemu humaniście, pedagogowi i przyjacielowi dzieci. Tłem recytacji była prezentacja multimedialna o Starym Doktorze, zawierająca fragmenty filmu „Korczak” w reż. Andrzeja Wajdy.

  Spektakl ten obejrzeli też 28 lutego 2013r. w WOK-u uczestnicy konferencji PODN-u „Nie ma dzieci, są ludzie”, podsumowującej wszystkie działania szkół z powiatu węgrowskiego w ramach obchodów Roku Korczaka.

 • Dyskoteka choinkowa

  23 stycznia w gimnazjum odbyła się dyskoteka choinkowa. Uczniowie, którzy zdecydowali się wiąć w niej udział, wyśmienicie bawili sie przy muzyce DJ. "Karola". Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjec z dyskoteki.

   

   

   

   

 • Dzień Niepodległości

  12 listopada 2012 roku uczniowie klas drugich po opieką  .. przygotowali apel z okazji Dnia Niepodleglości.

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  15 pażdziernika 2012 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

  17 paździenika uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

 • 19 lutego 2013 r. - wizyta studentów z zagranicy w naszej szkole.

  W dniu 19 lutego 2013r gościliśmy w naszej szkole studentów z Kirgistanu, Węgier i Meksyku. Diana, Zoli i Aidali zaprezentowali swoje kraje. Mówili o kulturze, historii, muzyce i obyczajach. Po prezentacji, która odbyła się w języku angielskim, uczniowie zadawali pytania i rozmawiali z naszymi gośćmi. Po lekcjach miało miejsce krótkie spotkanie z Dyrektorem szkoły.

  Zapraszamy do galerii.

   

 • 19 lutego 2013r. – zajęcia artystyczne kl. II c, kl. II e

  Okazuje się, że szkoła to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił w zawodzie charakteryzatora i kostiumologa. Efekty naszej pracy przeszły najśmielsze oczekiwania… Czy potraficie rozpoznać postacie na zdjęciach?

   

   

 • 12 lutego 2013 r. - wycieczka do Siedlec klas II a, II b, II e

  Powrót do szkoły po feriach jest zawsze trudny, ponieważ wypadamy z rytmu nauki i obowiązków… …dlatego postanowiliśmy cieszyć się swobodą jeszcze jeden dzień i pojechaliśmy na wycieczkę. Najpierw „wyginaliśmy śmiało ciało” na lodowisku, próbując utrzymać równowagę i ochronić newralgiczne części naszego ciała. Następnie śledziliśmy losy „Podejrzanych zakochanych”, aby na koniec oddać się rozpuście smaków w Mc’DonaldsJ. Więcej zdjęć w galerii.