Filtr
 • 15 stycznia 2015 r. – zajęcia artystyczne w klasie IIa i IIc

  „Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje”

   Gregg Olsen

     Na dzisiejszej lekcji zajmowaliśmy się znakami teatralnymi związanymi z wyglądem aktora, czyli: charakteryzacją, fryzurą i kostiumem. Zadaniem uczniów było przygotowanie i wykonanie charakteryzacji znanych postaci filmowych lub innych. Nie zabrakło Jokera, Pierrota, Maski, mumii, zombie, i.in…

     Zachęcam do obejrzenia zdjęć, które są dowodem, jak doskonale się bawiliśmy, a jednocześnie pokazują talent plastyczny, artystyczny i kreatywność uczniów naszej szkoły J.

  Beata Gadomska

  {gallery}2015-01-16-lekcja-charakteryzacji{/gallery}

 • Wigilia szkolna

  Dzień 19 grudnia w naszej szkole był wyjątkowym dniem. W szkole odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Montaż słowno – muzyczny przygotowały z uczniami Panie Barbara Śladowska, Monika Kałuska i Ludmiła Kalata. Dekorację przygotowały panie prowadzące zajęcia na świetlicy szkolnej. Po występie zabrał  głos pan Dyrektor Krzysztof Litka oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Mariola Bączek, kierując do zebranych życzenia świąteczne i noworoczne.  Następnie ksiądz Daniel Jankowski odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu pana, po którym zebrani przystąpili do łamania się opłatkiem, składając sobie serdeczne, świąteczne i noworoczne życzenia.

  {gallery}2014-12-19-wigilia{/gallery}

 • Cykl spotkań: ,,Człowiek XXI wieku – jego praca i pasje….”

  W minionym półroczu odbyły się 3 spotkania z cyklu: ,,Człowiek XXI wieku, jego praca i pasje…..”.

  Zaproszeni goście to:

  Dyrektor  Zamku w Liwie – p. Roman Postek

  Temat spotkania: ,, Azja – moja miłość ……wspomnienia z podróży.’

   

  Proboszcz parafii pw.NMP w Węgrowie - Ks. Prałat Leszek Gardziński

  Temat spotkania: ,, Cały świat jest moim domem ….. Kamerun”.

  {gallery}2014-12-15-czlowiek-xxi-w/ks-pralat{/gallery} 

  Senator RP – p. Maria Koc

  Temat spotkania: ,, Bo kultura jest ważna….”

  {gallery}2014-12-15-czlowiek-xxi-w/senator-koc{/gallery} 

  Spotkania te cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Prelegenci w sposób niezwykle interesujący przekazują słuchaczom wiedzę opartą na własnych doświadczeniach i przeżyciach.

  Marzenna Leszczyńska

 • Gimzetka

  Szkolne pisemko wydawane jest niemalże od początku funkcjonowania naszego gimnazjum. Jego założeniem jest rozwijanie zainteresowań uczniowskich a także dokumentacja życia szkolnego.

  „Gimzetka” ma swe stałe strony, takie jak: „Z Życia szkoły”, „Czas na debiut”, „Humor szkolny”, „Sport”, „Enjoying English”, „Wywiad Gimzetki”. Szczególnie ważną dla nas stroną jest ta rozwijająca twórczość uczniowską. Mają tu dla siebie miejsce nasi szkolni poeci, a ostatnio też felietoniści. Czytelnicy mogą współtworzyć gazetkę, uczestnicząc w różnego rodzaju ankietach analizowanych później na łamach  pisemka. Zamieszczamy poniżej felieton jednej z naszych redaktorek, opublikowany w tegorocznym numerze z lutego.

  Ludmiła Kalata