10 grudnia 2014r. - „Stop wulgaryzmom – zielone światło dla kultury języka”.

   W dniach 10-17 grudnia 2014 r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja „Stop wulgaryzmom – zielone światło dla kultury języka”. Uczniowie z Kółka teatralnego przygotowali program profilaktyczny o tej tematyce, aby uświadomić wszystkim skalę tego problemu.

  Program utrzymany był w konwencji telewizyjnych programów śniadaniowych, był wywiad z naukowcem (podwójna rola Antoniny Lis), gotowanie i wykonywanie plakatu promującego akcję. Niektórzy nauczyciele i uczniowie degustowali potrawy, których wspólną cechą był kolor zielony… W menu m.in. pojawił się makaron szpinakowy z pesto, sałata i deser, zielona galaretka z kiwi i winogronami J

   Nie zabrakło też gości muzycznych, którzy wykonywali (z playback’u) utwory tematycznie związane z programem. (próbowaliśmy naśladować program „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdyż uczniowie zadbali o charakteryzację, kostium itp.)

   Całość była dość wymagającym wyzwaniem pod względem logistycznym, gdyż jednocześnie korzystaliśmy z projektora, dwóch kamer i nagłośnienia. Na szczęście nad oprawą techniczną czuwał Jakub Kocon i wszystko przebiegło zgodnie z planem…

   W ramach akcji odbył się również konkurs plastyczny na wykonanie plakatu związanego z przeciwdziałaniem wulgaryzmom.