Projekt „Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym, czyli chemia w kuchni”.

   W dniu 25.02.2015 odbyła się w naszej szkole prezentacja projektu edukacyjnego z chemii: „Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym, czyli chemia w kuchni”. Projekt cieszy się już od lat popularnością, gdyż daje możliwość uczniom planowania i samodzielnego przeprowadzania wielu ciekawych eksperymentów. W projekcie wzięły udział uczennice klasy IIe: Aleksandra Rafałowicz, Jolanta Niewiarowska, Weronika Marchelewicz, Karolina Rutkowska, Natalia Radzka, Weronika Rychlik, Anna Rychlik.

   Obserwatorami byli nauczyciele gimnazjum: pan dyrektor Krzysztof Litka, pani Jadwiga Jaczewska, pan Arkadiusz Roguski oraz rodzice uczennic. Opiekunem projektu była pani Iwona Ogonowska. Główne cele projektu to: Jakie substancje znajdujące się w naszej kuchni to substancje o znaczeniu biologicznym? Jaką funkcję pełnią w organizmie człowieka? W jaki sposób praktycznie wykorzystać te substancje w naszych kuchniach? Jak je wykryć doświadczalnie w produktach żywnościowych?

   Uczennice oprócz prezentacji multimedialnej, wielu eksperymentów, ciekawego wykładu poczęstowały uczestników pysznym (przez siebie upieczonym) ciastem!!!Mniam!!! Mniam!!!

   Oto kilka zdjęć z prezentacji projektu (wykonanych przez pana Arkadiusza Roguskiego).