Poznajemy stolicę….

W dniu 15 marca 2014 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Jej celem było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z dokumentami i innymi źródłami świadczącymi o historii Polski podczas II wojny światowej. Szczególną uwagę uczniowie zwrócili na ogrom materiałów, jakie znajdują się w muzeum. Emocje wywołały dokumenty filmowe , przede wszystkim projekcja pt: ,,Miasto ruin”. Młodzież miała również okazję doświadczyć codzienności, jaką toczyła walcząca Warszawa. Poprzez wizytę w Muzeum uczniowie mogli poczuć się, jak świadkowie historii lat wojennych.

W programie wycieczki była  również wizyta w Ośrodku Rekreacji. Uczniowie mieli okazję kształcić swoje umiejętności na kręgielni i grach zręcznościowych.

Wizyta w Warszawie dostarczyła wielu wrażeń.