Filtr
 • Konkurs „Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”

  18 grudnia 2014r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia” organizowanego przez bibliotekę szkolną. Jury p. H.Gawor i p. A.Roguski (informatyk) ocenili prezentacje zarówno pod kątem merytorycznym, jak i technicznym. Zwycięska okazała się prezentacja uczniów z klasy IIb, gdyż urozmaicona była grą kolęd na instrumentach muzycznych jak również ich śpiewem, czego serdecznie gratulujemy. Drugie miejsce zdobyły: Gabriela Pazio i Joanna Wikieł z klasy IIb, Aleksandra Rafałowicz i Weronika Rychlik z klasy IIe, natomiast trzecie miejsce zajęła Wiktoria Bardadyn uczennica z klasy IIId.

  Całą uroczystość mieli przyjemność podziwiać uczniowie z klas: IIIa,IIIe,Ic,Id z nauczycielami: p. Moniką Kałuską, p. Joanną Dobosz, p. Marzenną Leszczyńską i panem Dyrektorem Szkoły.

  Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zachęcamy do dalszej aktywności.

   Helena Gawor

  {gallery}2014-12-18-Tradycje-zwyczaje-Swiat-Bozego-Narodzenia{/gallery}

 • "Podarunek pod choinkę od Jana Brzechwy.”

     17 grudnia 2014 r. młodzież z naszego gimnazjum odwiedziła dwa węgrowskie przedszkola. Uczniowie z klasy IIb,  IIc i IIIc przygotowali pod kierunkiem pani Heleny Gawor zajęcia dla najmłodszych dzieci pt. "Podarunek pod choinkę od Jana Brzechwy”. Gimnazjaliści wykonali pięć inscenizacji w oparciu o twórczość tego poety: „Na straganie” , „Żuk”, „Sum” , „Samochwała” i „Kłamczucha”.

     Poza pięcioma zaprezentowanymi wierszami, nasi mali słuchacze zapoznali się też z innymi wierszami Brzechwy, a mianowicie : „Żabą „i „Stasiem Pytalskim”, które odczytała Gabrysia Sojat uczennica klasy II b .

     Gimnazjaliści swoją wizytę zakończyli wspólną zabawą, w której uczestniczyły wszystkie dzieci i dało się zauważyć, że ciężko było im rozstać się z naszą młodzieżą.

  {gallery}2014-12-17-Podarunek-pod-choinke-od-Jana-Brzechwy{/gallery} 

 • 10 grudnia 2014r. - „Stop wulgaryzmom – zielone światło dla kultury języka”.

     W dniach 10-17 grudnia 2014 r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja „Stop wulgaryzmom – zielone światło dla kultury języka”. Uczniowie z Kółka teatralnego przygotowali program profilaktyczny o tej tematyce, aby uświadomić wszystkim skalę tego problemu.

    Program utrzymany był w konwencji telewizyjnych programów śniadaniowych, był wywiad z naukowcem (podwójna rola Antoniny Lis), gotowanie i wykonywanie plakatu promującego akcję. Niektórzy nauczyciele i uczniowie degustowali potrawy, których wspólną cechą był kolor zielony… W menu m.in. pojawił się makaron szpinakowy z pesto, sałata i deser, zielona galaretka z kiwi i winogronami J

     Nie zabrakło też gości muzycznych, którzy wykonywali (z playback’u) utwory tematycznie związane z programem. (próbowaliśmy naśladować program „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdyż uczniowie zadbali o charakteryzację, kostium itp.)

     Całość była dość wymagającym wyzwaniem pod względem logistycznym, gdyż jednocześnie korzystaliśmy z projektora, dwóch kamer i nagłośnienia. Na szczęście nad oprawą techniczną czuwał Jakub Kocon i wszystko przebiegło zgodnie z planem…

     W ramach akcji odbył się również konkurs plastyczny na wykonanie plakatu związanego z przeciwdziałaniem wulgaryzmom.

  {gallery}2014-12-10-stop-wulgaryzmom{/gallery}

   

 • Finał jest nasz !!!

    12 grudnia w Łochowie odbyły się Powiatowe zawody LZS w piłce siatkowej dziewcząt. Mimo zapowiedzi uczestnictwa w zawodach większości szkół z powiatu węgrowskiego do turnieju przystąpiło  zaledwie 4 drużyny w tym dwie z naszego gimnazjum. Graliśmy systemem każdy z każdym i w pierwszym meczu rozegraliśmy mecz między sobą w którym to zwyciężyły dziewczęta z pierwszej drużyny 2:0. W kolejnych meczach. G.G. Liw I pokonało G. Stoczek 2:0 i G. Łochów 2:1. W pierwszym zespole zagrały; Piórkowska Rozalia , Niszcz Kamila, Leszczyńska Alicja, Oprządek Zuzanna, Zawistowska Olga, Szlendak Julita, Kraszewska Viktoria. 

     Druga drużyna również nie chciała być gorsza od swoich koleżanek i pokonała G. Stoczek 2:0 oraz G. Łochów 2:1. Osiągnięte wyniki  dały nam pierwsze i drugie miejsce. W drugiej drużynie zagrały: Świerczewska Weronika, Kowalczyk Julia, Szczęsna Natalia, Niszcz Katarzyna, Zamaro Daria, Jaczewska Justyna, Ławnik Natalia Murawska Weronika.

     W nagrodę dziewczyny otrzymały pamiątkowe medale i puchary.

 • Mikołajki w Gimnazjum Gminy Liw

     Dnia 8 grudnia 2014 roku w Gimnazjum Gminy Liw odbyły się Mikołajki. Samorząd Uczniowski w przebraniu Mikołaja odwiedził wszystkie klasy i obdarzył słodkim upominkiem. Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli również za zadanie przyjść w czerwonych czapeczkach. Niektóre z klas bardzo sumiennie przygotowały się do akcji.

  A oto wyniki:

  IA wszyscy uczniowie + wychowawca p. Ludmiła Kalata

  ID wszyscy uczniowie + wychowawca p. Marzenna Leszczyńska

  IE wszyscy uczniowie + wychowawca p. Ewa Januszewska

  IIIA wszyscy  uczniowie + wychowawca p. Justyna Wielądek

  IIIB wszyscy uczniowie + wychowawca Łukasz Borys

  Zwycięskie klasy w nagrodę otrzymują „2 dni luzów”. Nagrodę ufundowali sami uczniowie.  Samorząd Uczniowski, w imieniu zwycięzców, prosi całe Grono Pedagogiczne o przychylność.

  Szczęśliwe dni  to CZWARTEK I PIĄTEK /11-12 GRUDNIA/

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie!

   

  Opiekun SU

 • Sukcesy naszych sportowców.

     Listopad dla naszych sportowców okazał się bardzo udany. W powiatowych zawodach w piłce ręcznej zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli pierwsze miejsca,  uzyskując  awans na zawody regionalne. Dziewczęta nie miały sobie równych i kolejno pokonały G. Łochów  8:4, G. Kamionna  8:2 i G. Węgrów  11:2. W  zwycięskiej drużynie grały : Szczęsna Natalia, Siennicka Sylwia, Solka Emilia, Gołoś Dominika, Piórkowska Rozalia, Niszcz Kamila, Leszczyńska Alicja, Domzała Justyna, Sowa Natalia

     Chłopcy również nie chcieli być gorsi  i w finale pewnie pokonali  G. Łochów 13:4 zdobywając w nagrodę okazały puchar. Skład chłopców : Piotrowski Szymon, Bielak Patryk, Burzyński Michał, Mazurek Mateusz, Kocon Patryk, Jaśkowiak Daniel, Stokowski Kamil, Kowalczyk Kamil, Chojecki Kamil, Cacko Bartosz, Czarnecki Szymon, Dobosz Michał Mazurek Łukasz, Gzowski Łukasz, Sapryk Karol.

     W kolejnych zawodach nasza szkoła dwukrotnie grała w finale powiatowych zawodów w koszykówce. Dziewczęta ponownie zajęły pierwsze miejsce pokonując w finale G. Miedzna 10:5. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie ; Niszcz Kamila, Leszczyńska Alicja, Piórkowska Rozalia, Wikieł Natalia, Siennicka Sylwia , Gołoś Dominika, Wójcik Iza, Kodym Paulina, Sobotka Paulina. Dziewczęta przegrały pierwszy mecz z Miedzną 13:6 i pokonały Sadowne 10:2, tym samym wychodząc z grupy. Kolejny mecz ze Stoczkiem 8:9 i Miedzną 8:12 przypieczętował zwycięstwo całego turnieju. Chłopcy w finale w ostatnich sekundach przegrali z G. Łochów 13:12 i ostatecznie zajęli  drugie miejsce. Skład : Jaśkowiak Daniel, Burzyński Michał, Mazurek Mateusz, Kocon Patryk, Zyśk Marcin, Cacko Bartosz, Sowa Łukasz, Grochowski Adrian.

     Gratulujemy naszym drużynom i życzymy powodzenia w zawodach regionalnych.

  Nauczyciele wychowania fizycznego

 • Jan Nowak Jeziorański- spiker wolności.

     28.11.2014 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną „Jan Nowak Jeziorański – spiker wolności”. Konkurs odbył się z okazji setnej rocznicy urodzin wielkiego polskiego polityka, politologa,  działacza społecznego, dziennikarza, żołnierza AK, kuriera i emisariusza Komendy AK i Rządu RP w Londynie.

     Uczniowie zaprezentowali swoje prace multimedialne,  jury wnikliwie przysłuchiwało się przedstawianym prezentacjom i przyznało:

  I miejsce: Paulinie  Strzałkowskiej i Karolinie Wojtyra z klasy IIId.
  II miejsce: Wiktorii Bardadyn z klasy IIId i Oldze Zawistowskiej  z klasy IIb.  

     Zaproszeni goście: pan dyrektor szkoły, pan Arkadiusz Roguski oraz uczniowie z kl. IIe i IIId mogli dokładnie poznać życie i działalność wielkiego polaka. Mam nadzieję, że prezentacje te przybliżyły postać wspaniałego polskiego patrioty i zostaną  na długo w ich pamięci. 

     Uczennicom biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy!!!.

 • Konkurs recytatorski.

     1 września minęła 75. rocznica wybuchu II wojny światowej i w związku z tym w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs recytatorski upamiętniający to wydarzenie. 27 listopada dziesięcioro recytatorów stanęło do rywalizacji, deklamując wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i innych poetów. Z wielką mocą zabrzmiały słowa z ukazujące zmienioną i zniszczoną nie do poznania Warszawę: Ruiny, gruzy, zwaliska, / Ulice i domy znajome z dziecinnych lat, / Traugutta i Świętokrzyska, /Niecała i Nowy Świat.  Wiersz Antoniego Słonimskiego „Alarm”, a także wiele innych, przypomniały publiczności, czym była wojna. Atmosfera tamtych lat udzieliła się widowni, zwłaszcza że recytatorzy wspaniale wywiązali się ze swojego zadania.

     Decyzją trzyosobowego jury pierwsze miejsce ex aequo przyznano Kindze Jarząbek z 2b i Paulinie Gorskiej z 1c. Drugie i trzecie miejsce zajęły: Julia Rońda i Sylwia Siennicka z 2b.

  Ludmiła Kalata

      Uczestnicy

   

   

   

   

   

  Zwyciężczynie 

   

   

 • Szkolna wycieczka zagraniczna do Austrii, Francji i Włoch.

  W dniach 14-24.05.2015 odbędzie się w naszej szkole 10 dniowa, szkolna wycieczka zagraniczna.  Uczniowie zwiedzą:

  1. Wiedeń z Praterem - Wesołe Miasteczko (Austria).
  2. Wenecję – tramwaj wodny Canale Grande na Plac Św. Marka.
  2. Genuę - miasto Krzysztofa Kolumba.
  4. Loano - miejsce stałego pobytu (Włochy).
  5. Księstwo Monaco (przygotowania i treningi do F1).
  6. Marsylię - drugi europejski port.
  7. Saint Tropez - miasto Brigitte Bardot i Louisa de Finnes.
  8. Cannes (Festiwal Filmowy).
  9. Niceę - stolicę Lazurowego Wybrzeża (Francja).

  Ponadto czeka ich 3 dniowy wypoczynek i kąpiel w Morzu Liguryjskim oraz hotelowym basenie.

 • Podsumowanie rywalizacji sportowej za ubiegły rok szkolny 2013/2014

     Dnia 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Łochowie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i nagród książkowych podsumowujące rywalizację sportową za ubiegły rok szkolny 2013/2014. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Węgrowskiego – Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Łochowa – Marian Dzięcioł, Przewodniczący Rady Łochowa – Andrzej Suchenek, Naczelnik Wydziału Oświaty Powiatu Węgrowskiego – Tadeusz Krupa, gospodarz obiektu – dyrektor Paweł Gelbrecht, zaproszeni dyrektorzy, nauczyciele wychowania fizycznego i sponsorzy.

     Uroczystość ta odbywa się cyklicznie już od kilkunastu lat w różnych szkołach Powiatu Węgrowskiego. Nauczyciele wychowania fizycznego są jedyną grupą przedmiotową, która spotyka się regularnie podsumowując całoroczną rywalizację sportową w kategorii: Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. O sukcesach sportowych i najważniejszych osiągnięciach na szczeblu regionalnym i wojewódzkim poinformował wieloletni działacz i nauczyciel wychowania fizycznego – Jan Tempczk.

     Nasze Gimnazjum Gminy Liw  trzeci rok z rzędu zwyciężyło w klasyfikacji Szkół Gimnazjalnych pokonując PG Stoczek – drugie miejsce, PG Węgrów – trzecie miejsce, PG Sadowne – czwarte miejsce, PG Łochów – piąte miejsce. Puchar i nagrodę za zwycięstwo w klasyfikacji odebrał dyrektor Krzysztof Litka wraz z oddelegowaną nauczycielką wychowania fizycznego – Sylwią Florowską.

     Nasi uczniowie punktowali w 23 dyscyplinach. Świadczy to o wszechstronności pracy nauczycieli wychowania fizycznego, szerokich zainteresowaniach i zdolnościach uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za wysiłek i całoroczny trud naszym uczniom, którzy reprezentowali Gimnazjum Gminy Liw w zawodach sportowych. Życzymy im dalszych sukcesów na szczeblu ponadgimnazjalnym, a uczniów klas I, II i III zachęcamy do wysiłku podczas dalszej rywalizacji na zasadach fair play.

   

                                                                         Nauczyciele wychowania fizycznego

 • Wigilia w gimnazjum

  21 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia..