2013_05_19 r. turniej Coca-Cola Cup 2013.

Dnia 19.05.2013 roku w Warszawie na stadionie Agrykoli odbył się etap wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup. Wzięło w nim udział 8 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców, w tym jedna z Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie.

 

 

Zespoły chłopców zostały podzielone na 4 grupy. Chłopcy z gminy Liw znaleźli się w grupie B. W pierwszym meczu po zaciętej rywalizacji zremisowali 3:3 z Zespołem Szkół nr 1 Siedlce. Następnie pokonali Gimnazjum nr 2 Sochaczew 2:1. Mecz był bardzo ciekawy i dynamiczny. W ostatnim meczu w grupie nasi zawodnicy bez problemu rozbili Gimnazjum nr 2 Legionowo aż 5:0. Spotkanie należało do tych z cyklu "do jednej bramki". Rywalizacja w grupie była emocjonująca, ponieważ o pierwszym miejscu zadecydował bilans bramkowy. Pierwsze miejsce zajęły Siedlce, drugie Liw, trzecie Sochaczew, a ostatnie Legionowo (z grupy wychodzą dwie najlepsze drużyny). W ćwierćfinale na GGL czekał kandydat do zwycięstwa w turnieju, który swoją grupę wygrał z kompletem punktów, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Ten mecz był prawdziwym dreszczowcem. Żeby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Ostatecznie po golu w ostatnich sekundach meczu zwyciężył Liw. W półfinale nasi chłopcy przegrali 0:5 z Gimnazjum nr 1 Żuromin. W małym finale zawodnicy z gminy Liw, pokazując charakter, pokonali Publiczne Gimnazjum nr 1 Pionki 3:2. Najskuteczniejszymi graczami zespołu byli Dominik Polak (7 goli) i Piotrek Śledziewski (6 goli). Ponadto strzelili jeszcze Michał Gryglas i Karol Rostek.

Trzecie miejsce w województwie to wielki sukces. Chłopcy w nagrodę otrzymali okazały puchar, medale i sprzęt sportowy.

 

 

Skład: Adam Solka, Michał Gryglas, Karol Rostek, Szymon Soszyński, Dominik Polak, Piotr Śledziewski, Bartek Pazio, Marcin Wójcik, Kamil Stokowski, Patryk Zawadzki.  Trenerem zespołu jest Pan Arkadiusz Sitek