Podróżować to żyć….

   Czerwiec to czas wycieczek.  Uczniowie liwskiego gimnazjum wyruszyli w czterodniową podróż (11.06-14.06.2015r.) na południe kraju. Cel to Żywiecczyzna i Czechy.

   Polska to kraj bardzo urokliwy i bogaty w liczne zabytki, muzea itp.

   Uczniowie obejrzeli unikatowe Muzeum Browaru w Żywcu. Tu czas się zatrzymał….dawne urządzenia, wyposażenie wprowadzały w zachwyt.

   Zamek w Pszczynie dostarczył nie mniej wrażeń. Nie zniszczony w czasie wojny przetrwał w swojej świetności do czasów dzisiejszych. Przepych i bogate wyposażenie wnętrz zamkowych zrobiło wrażenie na każdym uczestniku wycieczki.

   Chociaż nasza Ojczyzna jest taka piękna to udaliśmy się z dwudniowa wizytą do Czech.

    Zwiedziliśmy miasta: Ołomuniec i Brno. Bardzo nam się podobały przepiękne kościoły, kamienice itp. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy Krypty Kapucynów, gdzie leżą zmumifikowane ciała nie tylko zakonników, ale i książąt czeskich.

   Grozą powiało w zamku Helfstyn, gdy poznaliśmy jego historię….

   Jednak to co ujrzeliśmy w Morawskim Krasie zaparło dech w piersiach. Niesamowite widoki z przełęczy Macocha, podziemny spływ rzeką Punkwą po przepięknych jaskiniach wśród stalaktytów, stalagmitów i innych draperiach uzmysławiał , jaką potęgą jest natura.

   Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.