"Podarunek pod choinkę od Jana Brzechwy.”

   17 grudnia 2014 r. młodzież z naszego gimnazjum odwiedziła dwa węgrowskie przedszkola. Uczniowie z klasy IIb,  IIc i IIIc przygotowali pod kierunkiem pani Heleny Gawor zajęcia dla najmłodszych dzieci pt. "Podarunek pod choinkę od Jana Brzechwy”. Gimnazjaliści wykonali pięć inscenizacji w oparciu o twórczość tego poety: „Na straganie” , „Żuk”, „Sum” , „Samochwała” i „Kłamczucha”.

   Poza pięcioma zaprezentowanymi wierszami, nasi mali słuchacze zapoznali się też z innymi wierszami Brzechwy, a mianowicie : „Żabą „i „Stasiem Pytalskim”, które odczytała Gabrysia Sojat uczennica klasy II b .

   Gimnazjaliści swoją wizytę zakończyli wspólną zabawą, w której uczestniczyły wszystkie dzieci i dało się zauważyć, że ciężko było im rozstać się z naszą młodzieżą.