Konkurs recytatorski.

   1 września minęła 75. rocznica wybuchu II wojny światowej i w związku z tym w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs recytatorski upamiętniający to wydarzenie. 27 listopada dziesięcioro recytatorów stanęło do rywalizacji, deklamując wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i innych poetów. Z wielką mocą zabrzmiały słowa z ukazujące zmienioną i zniszczoną nie do poznania Warszawę: Ruiny, gruzy, zwaliska, / Ulice i domy znajome z dziecinnych lat, / Traugutta i Świętokrzyska, /Niecała i Nowy Świat.  Wiersz Antoniego Słonimskiego „Alarm”, a także wiele innych, przypomniały publiczności, czym była wojna. Atmosfera tamtych lat udzieliła się widowni, zwłaszcza że recytatorzy wspaniale wywiązali się ze swojego zadania.

   Decyzją trzyosobowego jury pierwsze miejsce ex aequo przyznano Kindze Jarząbek z 2b i Paulinie Gorskiej z 1c. Drugie i trzecie miejsce zajęły: Julia Rońda i Sylwia Siennicka z 2b.

Ludmiła Kalata

    Uczestnicy

 

 

 

 

 

Zwyciężczynie