Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym.

9.05.2015 uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy na piknik naukowy na Stadionie Narodowym. Piknik organizowany jest przy współpracy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim w tym roku było światło!!!  Piknik naukowy w Warszawie to największa impreza tego typu w Europie, ponad 100 uczelni z Polski i 200 z całego świata prezentowało swoje dokonania naukowe w ramach tematu przewodniego.

Sponsorami pikniku byli Polska Grupa Energetyczna, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Komisja Europejska, partnerami Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stołeczna Estrada i wiele innych instytucji a patronat medialny objęli TVP1, TVP abc, FOCUS – poznać i zrozumieć świat.

Atrakcji i konkursów było mnóstwo, nasi uczniowie brali w nich udział z różnymi skutkami, najwięcej nagród, chociażby w postaci zmielonej ilości 50 tys. złotych zdobył Szymon Dobrowolski!!!    Wielu wycieczkowiczów pozyskało również autograf naszego skoczka narciarskiego Piotra Żyły i zrobiło sobie z nim zdjęcie!!! Zainteresowanych tematyką, doświadczeniami, pokazami, odsyłam na stronę Centrum Nauki Kopernik. Załączamy nasze fotki z Pikniku!!!

Iwona Ogonowska – organizator wycieczki