Historyczny sukces drużyny Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju BRD.

 

10 kwietnia w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbyły się powiatowe eliminacje ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z powiatu węgrowskiego.  Gminę Liw reprezentowała drużyna wyłoniona w eliminacjach szkolnych w składzie: Michał Petryński kl. IIIa, Jakub Kocon kl. IIIa, i Michał Sowiński kl. IIe.

Uczestnicy eliminacji najpierw przystąpili do rozwiązywania testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Reprezentacja Gimnazjum Gminy Liw zdobyła 92 punktów zajmując pierwsze miejsce po pierwszej konkurencji. Indywidualnie najlepszy wynik w powiecie uzyskał Michał Petryński zdobywając 33 punkty na 35 możliwych. 

Następnie zawodnicy przystąpili do jazdy rowerem po torze przeszkód. Każde potrącenie jednego z kilkudziesięciu elementów było karane ujemnym punktem. Na szczęście cała drużyna spisała się bardzo dobrze tracąc w sumie tylko 24 punkty, co dało nam drugie miejsce w tej konkurencji. Najlepszy przejazd eliminacji zanotował Kuba Kocon, który dotknął tylko jednego elementu.

Ostatecznie zdobyliśmy ex aequo z drużyną z Gimnazjum w Sadownem 3 duże punkty. O naszym zwycięstwie zadecydował więc najlepszy wynik w pierwszej konkurencji, teście ze znajomość przepisów ruchu drogowego. Po raz kolejny okazało się, że nauka i zdobyta wiedza procentują.

Wygrane eliminacje dały naszej drużynie przepustkę na eliminacje regionalne, które odbędą się 14 maja w Siedlcach, gdzie zmierzymy się pozostałymi finalistami eliminacji powiatowych regionu siedleckiego.