13 października 2014r. – Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Kim jest nauczyciel?

Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron.
Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.
Nauczyciel to ktoś z wyjątkowym talentem i zawsze z uśmiechem w zanadrzu.
To także ktoś, kto nie szczędzi czasu, by wysłuchać obu stron, zawsze starając się być fair.
Nauczycielowi zależy na wszystkich: każdemu okazuje szacunek i zrozumienie.
Nauczyciel to ktoś, kto za zasłoną wybuchu złości i buntu dostrzega krzywdę i ból.
Nauczyciel postrzega ucznia jako całość, pomagając mu budować pewność siebie i podnosząc jego samoocenę.
Nauczyciel odmienia życie każdego dziecka, całych rodzin, jak i przyszłość nas wszystkich. 

BARBARA CAGE

    W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole przebiegał pod hasłem „Skąd się wziął nauczyciel na świecie?”. Uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego przygotowali pod kierunkiem p. Beaty Gadomskiej inscenizację, w której próbowali odpowiedzieć na to pytanie. Najpierw akcja działa się w Raju… Okazało się, że już dzieci Adama i Ewy sprawiały problemy wychowawcze,  Aniołeczki też dokazywały i potrzebowały twardej ręki nauczyciela…

 

   Niestety, za kontrowersyjne metody wychowawcze Nauczyciel stracił pracę i z nie najlepszymi referencjami otrzymał zatrudnienie w Piekle. Tam też poradził sobie bez trudu, Diabełki tańczyły, jak on im zagrał….

   Kolejnym etapem była Ziemia i dopiero tutaj okazało się, jak wiele problemów sprawia współczesna młodzież i jak wiele trudności w swojej pracy napotyka Nauczyciel. Również scenki z lekcji języka polskiego i godziny wychowawczej nie napawały optymizmem… Na szczęście nasz szkolny raj wygląda zupełnie inaczej, o czym z przymrużeniem oka opowiadali występujący.

 

   Oczywiście były też życzenia, podziękowania, nagrody….

  O oprawę muzyczną uroczystości zadbał chór szkolny, przygotowany przez p. Ludmiłę Kalatę.

Beata Gadomska