Wycieczka integracyjna klas Ic i Id

Dnia 13 września 2014 roku klasy Ic i Id uczestniczyły w wycieczce integracyjnej na trasie Zuzela-Ciechanowiec-Treblinka.

Zuzela to miejsce urodzenia patrona naszej szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym szczególnym miejscu   uczniowie poznali historię  Wielkiego Polaka. Tu usłyszeli słowa, które są mottem  naszej szkoły ,,Starajcie się dobrze czynić, wobec wszystkich ludzi”.

Mam nadzieję, że staną się myślą przewodnią w ich życiu.

Kolejnym etapem naszej podróży było Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Młodzież z wielkim zainteresowaniem oglądała przedmioty codziennego użytku z przełomu XIX i XX wieku, które uległy już zapomnieniu. Wyparła je technika i nowoczesność. Jednak tutaj chociaż przez chwilę czuliśmy ducha przeszłości. Wracając do teraźniejszości upiekliśmy sobie kiełbaski w  tradycyjny sposób - na ognisku.  Wśród zabawy i śpiewu poznawaliśmy się nawzajem.

Na zakończenie wycieczki chwilą zadumy uczciliśmy pomordowanych na terenie obozu koncentracyjnego w Treblince.

To była prawdziwa lekcja historii…

Jak na wycieczkę integracyjną przystało - pogoda i humory dopisywały.

Zdjęcia wkrótce.