21 marca 2014r. – wyjście do Kina na film „Kamienie na szaniec”

Z ogromną ciekawością wybraliśmy się na adaptację powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże, gdyż film wywołał wiele kontrowersji , szczególnie w środowisku harcerskim, dlatego każdy chciał zweryfikować swoje odczucia z opinią innych. I rzeczywiście nie obyło się bez burzliwych debat miedzy uczniami: ci, którzy czytali lekturę dostrzegali rozdźwięk między książką a filmem, natomiast młodsi byli pod ogromnym wrażeniem filmu i wprost mówili, że nie mogą doczekać się, kiedy przeczytają powieść. Jednak nie zapominajmy, że film Glińskiego jest filmem fabularnym, a nie dokumentalnym, poza tym reżyser ma prawo do własnej interpretacji utworu, a nawet fikcji.