Filtr
 • 24 czerwca 2015r. – Bezpieczne wakacje

  Dzisiejszy apel poświęcony był bezpieczeństwu uczniów podczas wakacji Pan Dyrektor przypominał o właściwym zachowywaniu się na kąpieliskach, unikaniu brawury, prosił o rozwagę i ostrożność nie tylko w czasie wyjazdów wakacyjnych, ale też w domu. Szczególnie apelował do uczniów, którzy pomagają rodzicom w polu, by przestrzegali zasad bezpieczeństwa. Poinformował o zmianach w kodeksie drogowym, szczególnie dotyczących pieszych i rowerzystów, a także przestrzegał przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami czyhającymi na młodego człowieka.

  Doskonałym dopełnieniem tej tematyki był spektakl profilaktyczny pt. „Posłuchaj”, który zaprezentowali uczniowie z kółka teatralnego.

 • Ognisko integracyjne klasy Id

     Uczniowie po roku  wytężonej nauki spotkali się na ognisku w Jarnicach. Pieczona kiełbaska z przyjaciółmi smakowała wybornie. Wśród zabaw i rozmów szybko mijał czas.

     Teraz rozstajemy się na dwa miesiące, bo przed nami wakacje i zasłużony wypoczynek.

  {gallery}2014-2015/2015-06-20-ognisko-Id{/gallery}

 • 19 czerwca 2015 r. – podsumowanie programu „Zachowaj trzeźwy umysł”

  W piątek gościliśmy w naszej szkole uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Liw na podsumowaniu programu „Zachowaj trzeźwy umysł”.

  Również wtedy grupa teatralna „APLAUZ” zaprezentowała spektakl „Posłuchaj”, a na ręce opiekuna kółka, p. Beaty Gadomskiej , kierownik GOPS-u , p. Monika Dejneka, złożyła podziękowanie za współpracę, w myśl hasła „Razem możemy wiele”.

  Następnie dzieci stanęły do rozgrywek sportowych, gdyż aktywny tryb życia jest najlepszą alternatywą dla różnego rodzaju używek czy uzależnień.

  {gallery}2014-2015/2015-06-19-zachowaj-trzezwy-umysl{/gallery}

 • 17 czerwca 2015r. – wizyta w Przedszkolu nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Węgrowie

  W ramach współpracy z przedszkolem wybraliśmy się tam z przedstawieniem „Czerwony Kapturek szuka Księcia”. Spektakl to swoisty galimatias, gdyż na drodze Czerwonego Kapturka pojawiają postacie z różnych bajek. Aktorzy doskonale odegrali swoje role, zadbali o charakteryzację i rekwizyty. Spektakl spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, poza tym był doskonałą okazją do przeprowadzenia z dziećmi pogadanki na temat Internetu i wiążących się z nim zagrożeń, gdyż morał bajki brzmi: „Uważaj bracie, jak umawiasz się na czacie”.

  Grupa teatralna „APLAUZ” otrzymała pamiątkową statuetkę i podziękowanie za bezinteresowną pomoc i życzliwość.

 • Wyniki zawodów lekkoatletycznych.

  W okresie maja odbywały się zawody lekkoatletyczne na różnych szczeblach.

   W POWIECIE nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

 • Podróżować to żyć….

     Czerwiec to czas wycieczek.  Uczniowie liwskiego gimnazjum wyruszyli w czterodniową podróż (11.06-14.06.2015r.) na południe kraju. Cel to Żywiecczyzna i Czechy.

     Polska to kraj bardzo urokliwy i bogaty w liczne zabytki, muzea itp.

     Uczniowie obejrzeli unikatowe Muzeum Browaru w Żywcu. Tu czas się zatrzymał….dawne urządzenia, wyposażenie wprowadzały w zachwyt.

     Zamek w Pszczynie dostarczył nie mniej wrażeń. Nie zniszczony w czasie wojny przetrwał w swojej świetności do czasów dzisiejszych. Przepych i bogate wyposażenie wnętrz zamkowych zrobiło wrażenie na każdym uczestniku wycieczki.

     Chociaż nasza Ojczyzna jest taka piękna to udaliśmy się z dwudniowa wizytą do Czech.

      Zwiedziliśmy miasta: Ołomuniec i Brno. Bardzo nam się podobały przepiękne kościoły, kamienice itp. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy Krypty Kapucynów, gdzie leżą zmumifikowane ciała nie tylko zakonników, ale i książąt czeskich.

     Grozą powiało w zamku Helfstyn, gdy poznaliśmy jego historię….

     Jednak to co ujrzeliśmy w Morawskim Krasie zaparło dech w piersiach. Niesamowite widoki z przełęczy Macocha, podziemny spływ rzeką Punkwą po przepięknych jaskiniach wśród stalaktytów, stalagmitów i innych draperiach uzmysławiał , jaką potęgą jest natura.

     Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

   {gallery}2014-2015/2015-06-11-wycieczka-do-Czech{/gallery}

 • Projekt z orkiestrą dętą w roli głównej

  Z pewnością większość mieszkańców naszej gminy słyszała orkiestrę Ochotniczej Straży pożarnej podczas różnych uroczystości, ale jako bohater projektu edukacyjnego wystąpiła ona po raz pierwszy. Po raz pierwszy też gościła w naszej szkole.

  Przed koncertem pięć uczennic z klasy 2b i uczeń z 2c zaprezentowali historię orkiestry z Liwa, ale zanim zaczęła się ich opowieść, dziewczyny brawurowo wykonały piosenkę Haliny Kunickiej „Orkiestry dęte”. Nieprzypadkowa piosenka i nieprzypadkowy temat projektu – wszyscy jego uczestnicy są członkami orkiestry i grają w niej od kilku lat.

  Trafili tu za przyczyną swych starszych kolegów lub rodzeństwa. Grają w zespole całe rodziny, a wśród nich wielu naszych absolwentów i obecnych uczniów, trudno się więc dziwić, że panuje tu rodzinna atmosfera. Przygotowany przez uczniów projekt przypomniał historię orkiestry od początków jej działalności.

  Nie zabrakło też informacji na temat sukcesów w konkursach muzycznych i o wyjazdach – szczególnie o tym ostatnim na Węgry. Prezentacji towarzyszyła projekcja slajdów, dzięki której można było podziwiać piękne galowe stroje muzyków.

  Największą atrakcją był jednak z pewnością koncert orkiestry, która wystąpiła ze współczesnym repertuarem. „Hard rock hallelujah” czy piosenka z musicalu „New York, NewYork” zdobyły serca publiczności, wśród której było grono nauczycielskie naszego gimnazjum, uczniowie i wielu gości spoza szkoły. Zagrane na bis „Orkiestry dęte” zamknęły klamrą całość prezentacji. Miejmy nadzieję, że projekt o orkiestrze dał początek jej następnym wy-stępom w naszej szkole.

  {gallery}2014-2015/2015-06-10-projekt-orkiestra-deta-osp-liw{/gallery}

 • Finał akcji Trzymaj Formę

  W środę 03.06.2015r w naszym Gimnazjum odbyło się podsumowanie akcji Trzymaj formę. Ogólnopolski Program Edukacyjny Trzymaj formę współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności, Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO (Międzynarodowej Organizacji Zdrowia)  dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

  Partnerami programu są: Agencja Rynku Rolnego oraz Instytut Medycyny Wsi im. W. Chodźki w Lublinie.

  Patronami honorowymi programu są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Instytut Żywności i Żywienia, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz Federacja Konsumentów.

  Celem programu Trzymaj formę! jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków (w tym również unikania środków uzależniających)  wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

  {gallery}2014-2015/2015-06-03-trzymaj-forme{/gallery}

 • 1 czerwca 2015r. – V Przegląd Spektakli Profilaktycznych

  Po raz czwarty wzięliśmy udział w Powiatowym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych organizowanym przez WOK i Powiatową Komendę Policji. Nasza inscenizacja, pt. „Posłuchaj” została wyróżniona podczas przeglądu, otrzymaliśmy II miejsce. W spektaklu pokazaliśmy typowe zagrożenia czyhające na młodego człowieka: papierosy, alkohol czy narkotyki. Ale jest to też spektakl o samotności, agresji, wyobcowaniu, braku odpowiedzialności dorosłych wobec dzieci. Na szczęście przedstawienie ma optymistyczne przesłanie-dzięki drugiemu człowiekowi, przyjaźni i miłości można uniknąć zagrożeń.