Filtr
 • Na dwóch kółkach…

     W sobotę 30 maja 2015 r. grupa uczniów z klasy I d wyruszyła na rajd rowerowy.

     Trasa liczyła 50 km i wiodła przez Jarnice, Wyszków, Kopcie i Gałki. Pierwszy przystanek to Jarnice i izba regionalna, w której znajdują się pamiątki przeszłości. Następnie obejrzeliśmy Kościół pw. Podwyższenia Krzyża w Wyszkowie i poznaliśmy jego historię. Trochę zmęczeni dotarliśmy do celu naszej wyprawy – Dworu w Gałkach. Państwo Gujscy – właściciele dworu – powitali nas staropolskim dzwonem (oznajmiającym przybycie gości). Dwór w Gałkach to prawdziwa lekcja historii, którą mogliśmy przeżyć dzięki życzliwości właścicieli. Zgromadzone tu pamiątki to unikatowe rzeczy związane z bogatą tradycją narodową, a państwo Gujscy to prawdziwi pasjonaci i ludzie, którym przeszłość i historia kraju jest bardzo bliska. W drodze powrotnej podziwialiśmy piękne widoki na meandrującą rzekę Liwiec.

     Na zakończenie wyprawy spędziliśmy miło czas piekąc kiełbaski na ognisku i opowiadając wrażenia z wyprawy.

   

  ...

   

       6 czerwca 2015 r. wyruszyliśmy na kolejną wyprawę rowerową. Miejscem docelowym była Korytnica. Tu zwiedziliśmy Kościół pw. Św. Wawrzyńca i poznaliśmy jego ciekawą historię.  Podziwialiśmy również piękne zabytkowe nagrobki na miejscowym cmentarzu. „Anioł Śmierci” na grobie Olusi Egger to prawdziwie arcydzieło.

  Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wielu wrażeń.

   

  ...

 • 29 maja 2015r. – Dzień Patrona

  Dzień Patrona rozpoczął się Mszą Św.  Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie rozpoczęła się część artystyczna związana z biografią Kardynała Stefana Wyszyńskiego (najistotniejsze wydarzenia można było śledzić na prezentacji multimedialnej, która towarzyszyła przedstawieniu.)

  W święcie naszej szkoły uczestniczyło wielu gości.

  Niektóre wydarzenia z życia Prymasa ukazaliśmy w sposób symboliczny, np. okres odosobnienia, ilustrowany fragmentami „Zapisków więziennych”. Nie mogło zabraknąć Krucjaty Miłości- przesłania, które kierował do każdego z nas.

  Odbiór tekstów wzmacniała piękna muzyka i występ szkolnego zespołu muzycznego i chóru.

  {gallery}2014-2015/2015-05-29-Dzien-Patrona{/gallery}

 • Szkolny Konkurs Biologiczny dla klas II

     Dnia 27 maja 2015 r. odbył się szkolny Konkurs Biologiczny dla klas II "Tajemnice ciała człowieka".       Wzięło w nim udział 27 uczniów.

  I miejsce zajęły:

  Wiktoria Kraszewska kl. IIa (25 pkt.)

  i Joanna Wikieł kl. IIb (25 pkt.)

  II miejsce:

  Daniel Dunaj kl. IIe (24 pkt.)

  III miejsce:

  Julia Rońda kl.IIb (23 pkt)

  i Weronika Rychlik kl. IIe (23 pkt.)

   

  Gratuluję sukcesów Teresa Kuryłek

 • Dzień Matki w Gimnazjum Gminy Liw

     26.05.2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki.  W montażu słowno-muzycznym uczniowie zaprezentowali swoje nieprzeciętne zdolności. Recytując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc, wyrażali swoją ogromną dziecięcą miłość. Mamy nie kryjąc wzruszenia, podziwiały niezwykłe talenty i umiejętności dzieci.

     Na zakończenie uroczystości, uczniowie złożyli życzenia w podzięce za trud włożony w wychowanie i częstowali swoje mamy filiżanką kawy, herbaty oraz pysznym ciastem.

     Po raz kolejny w bardzo miłej i serdecznej atmosferze spędziliśmy jeden  z najpiękniejszych dni w roku – Dzień Matki.

                                                                                         {gallery}2014-2015/2015-05-26-dzien-matki{/gallery}

  Helena Gawor,  Joanna Dobosz

   

 • Wykłady z fizyki w Uniwersytecie Warszawskim

     W dniu 23.05.2015 r. uczniowie Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie byli na wykładach z fizyki, organizowanych przez Uniwersytet Warszawski dla szkół gimnazjalnych. Wykład prowadził prof. Andrzej Wysmołek, prodziekan wydziału fizyki na UW.  

     Temat wykładu „Prawo Archimedesa wokół nas” okazał się bardzo ciekawym, ponieważ poparty był wieloma ciekawymi doświadczeniami i pokazami.

     Po zakończeniu wykładów zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny w Powsinie, co było doskonałą lekcją botaniki dla naszych uczniów.

     Na wycieczce było 45 uczniów z klas I- III.

  {gallery}2014-2015/2015-05-23-wyklady-z-fizyki-UW{/gallery}

  Jadwiga Jaczewska

  nauczyciel fizyki

 • Szkolny konkurs matematyczny dla klas I i II

    Dnia 25.05.15 odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas I i II.W konkursie wzięło udział 14 uczniów z I klas i 11 z klas II. Wyniki kształtują się następująco:

  kl I

  I miejsce-Strzałkowska Gabriela kl Id 19 pkt

  II miejsce-Miklaszewska Julia kl Ic 16 pk

  i Adam Lis Antonino kl Ic 16 pkt

  III miejsce-Kodym Piotr kl Ie 14 pkt

                     i Zawadzka Alicja kl Id 14 pkt

  kl II

  I miejsce-Rychlik Anna kl IIe 18 pkt

  II miejsce-Chojecki Kamil kl IIa 16 pkt

  III miejsce-Sojat Gabriela kl IIb 13 pkt

  Wszystkim gratulujemy wyniku.

     Ewa Małetko

 • Mini fotorelacja z pierwszego dnia wycieczki do Włoch i Francji.

  Gorąca relacja z Wycieczki do Włoch i Francji. Zdjęcia z pierwszego dnia wycieczki przesłała Pani Ewa Januszewska. 

  {gallery}2014-2015/2015-05-15-wycieczka-do-Wloch{/gallery}

 • Szkolny Konkurs Biologiczny dla klas I.

     Dnia 14 maja 2015 r. odbył się szkolny Konkurs Biologiczny dla klas I "Świat roślin". Wzięło w nim udział 28 uczniów.

  I miejsce zajęła:

  Antonina Adamyan - Lis kl. Ic (28 pkt.)

  II miejsce:

  Olga Krauz kl. Ie (27 pkt.)

  III miejsce:

  Julia Miklaszewska kl.Ic (26 pkt.)

  Maja Kalata kl. Id (26 pkt.)

  Alicja Zawadzka kl. Id (26 pkt.)

  Natalia Soszyńska kl. Ie (26 pkt.)

  Aleksandra Topolińska kl. Ie (26 pkt.)

  Sylwia Turemka kl. Ie (26 pkt.)

  Gratuluję sukcesów Teresa Kuryłek

   

   

   

 • Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym.

  9.05.2015 uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy na piknik naukowy na Stadionie Narodowym. Piknik organizowany jest przy współpracy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim w tym roku było światło!!!  Piknik naukowy w Warszawie to największa impreza tego typu w Europie, ponad 100 uczelni z Polski i 200 z całego świata prezentowało swoje dokonania naukowe w ramach tematu przewodniego.

  Sponsorami pikniku byli Polska Grupa Energetyczna, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Komisja Europejska, partnerami Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stołeczna Estrada i wiele innych instytucji a patronat medialny objęli TVP1, TVP abc, FOCUS – poznać i zrozumieć świat.

  Atrakcji i konkursów było mnóstwo, nasi uczniowie brali w nich udział z różnymi skutkami, najwięcej nagród, chociażby w postaci zmielonej ilości 50 tys. złotych zdobył Szymon Dobrowolski!!!    Wielu wycieczkowiczów pozyskało również autograf naszego skoczka narciarskiego Piotra Żyły i zrobiło sobie z nim zdjęcie!!! Zainteresowanych tematyką, doświadczeniami, pokazami, odsyłam na stronę Centrum Nauki Kopernik. Załączamy nasze fotki z Pikniku!!!

   {gallery}2014-2015/2015-05-09_piknik_naukowy{/gallery}

  Iwona Ogonowska – organizator wycieczki

 • Człowiek XXI wieku- jego praca i pasje… Artur Skóra – Dyrektor ZOZ w Węgrowie

     W dniu 8 maja 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Człowiek XXI wieku- jego praca i pasje…”. Zaproszonym gościem był pan Artur Skóra –Dyrektor ZOZ w Węgrowie.

      W trakcie prelekcji omówił strukturę i zasady funkcjonowania opieki zdrowotnej na terenie Węgrowa i podległych mu placówek. Zwrócił uwagę, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa profilaktyka i systematyczne badania kontrolne.

     Pan dyrektor podzielił się ze słuchaczami swoimi wrażeniami z licznych podróży po świecie.

   

  Marzenna Leszczyńska

 • Akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

  Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu gimnazjalistów był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych.

   {gallery}2014-2015/2015-05-04-akademia-3-maj{/gallery}

 • Awans na finały wojewódzkie Cocacola Cup. 2015.

   

   

   

  Drużyna chłopców z naszego gimnazjum uzyskała awans na finały wojewódzkie Turnieju  piłki nożnej Cocacola Cup  2015.

  Aby zagrać w finale musieliśmy rozegrać dwie rundy eliminacyjne. W pierwszym turnieju nie mieliśmy sobie równych i pokonaliśmy wszystkie zespoły:  Gimnazjum Węgrów 4:1, Gimnazjum nr  2  Sokołów Podlaski 3:0, Gimnazjum Bielany 5:1 i Gimnazjum Sterdyń 7:1.

  W drugim turnieju po bardzo emocjonujących meczach wygraliśmy z Gimnazjum Dębe Wielkie 2:1, Gimnazjum Kosów Lacki 6:0 i przegraliśmy z Gimnazjum nr 2 Wyszków 3:1. Uzyskane wyniki dały nam jednak prawo udziału w wielkim finale.

  Szkołę reprezentują: Zawadzki Patryk IIIc, Góralczyk Mateusz IIc, Sapryk Karol IIIa, Jaśkowiak Daniel IIIe , Wójcik Marcin IIIa, Stokowski Kamil IIIb, Mieszała Maciej IId, Piotrowski Szymon IIe, Cacko Bartosz IIc, Kowalczyk Kamil IIb, Wąsowski Patryk Ib.

  Gratulujemy chłopcom i życzymy powodzenia w finale.