Filtr
 • Poczuj się jak w domu.

  Dnia 14 kwietnia  w Gimnazjum Gminy Liw odbyła się akcja pt. "Poczuj się jak w domu". Zadaniem uczniów i nauczycieli było chodzenie tego dnia po szkole w kapciach. Przebrane osobo otrzymały słodki upominek.

  Dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy się przebrali, za udział we wspólnej zabawie.

   

  Samorząd Uczniowski

  {gallery}2014-2015/2015-04-14_poczuj_sie_jak_w_domu{/gallery}

 • ,,Człowiek XXI wieku, jego praca i pasje….” Pan Dariusz Sińczuk

  W dniu 17 kwietnia 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu : ,,Człowiek XXI wieku, jego praca i pasje…”. Zaproszonym gościem był pan Dariusz Sińczuk współwłaściciel Zakładu Produkcyjnego JARMET w Węgrowie.

  Pan Dariusz Sińczuk jest niewątpliwie człowiekiem sukcesu. Opowiedział o powstaniu i funkcjonowaniu swojej firmy, którą zbudował od podstaw. Przedstawił plany i zamierzenia rozwoju zakładu.

  Prelegent zwrócił uwagę , jak ważną rolę w życiu współczesnego człowieka odgrywa nauka.

  Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał okolicznościowe gadżety.

 • 16 kwietnia 2015r. – wyjście do WOK-u na spektakl „Kolumbowie”

  Nasze kolejne spotkanie z Narodowym Teatrem Edukacji było zaproszeniem na spektakl pt.”Kolumbowie”, który opowiada o młodym pokoleniu skazanym i straconym przez okrutny los.

   „Kolumbowie” to historia czworga przyjaciół, których poznajemy tuż przed wybuchem II wojny światowej. Wtedy żyją jeszcze pełnią życia, bawią się i przeżywają pierwsze miłości. Błogie, radosne i beztroskie, młodzieńcze życie przerywa nagle wojna będąca wynikiem ludzkiej nienawiści i braku tolerancji. Bohaterowie muszą wiec szybko dojrzeć i przejść najcięższą próbę charakterów. Zostają członkami organizacji podziemnej – przewożą broń, organizują nielegalne wydawnictwa, biorą udział w akcjach dywersyjnych i bojowych, walczą w powstaniu warszawskim. Spektakl opowiada o polskim ruchu oporu przeciw hitlerowskim okupantom, o młodzieży lat wojny, jej codziennym życiu i walce. Wojna jest tu też tłem miłości, której nie można uchronić przed skażeniem wszechobecną śmiercią. To opowieść o patriotyzmie, ofiarności, odwadze i poświęceniu, ale też o dramatycznych wyborach, cierpieniu, strachu, niespełnionej miłości i rozwianych marzeniach. Wojna wydobywa z człowieka to, co w nim najgorsze, i to, co najlepsze.

  Celem przedstawienia było uświadomienie współczesnej młodzieży, że jej rówieśnicy żyjący w czasie II wojny światowej byli do niej bardzo podobni. Również mieli marzenia, byli beztroscy i bardzo kochali życie. Nie wybierali losu powstańczych bohaterów, lecz kiedy trzeba było, mimo swych młodych lat, szli po kolei na śmierć „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”.

 • Z wizytą w sądzie……

     W dniu 15 kwietnia 2015 roku klasa Id uczestniczyła w nietypowych zajęciach lekcyjnych, które odbyły się na terenie Sądu Rejonowego w Węgrowie. Rolę gospodarza i oprowadzającego po budynku sądu pełnił pan Sławomir Bieniek - kurator Sądu Rejonowego w Węgrowie. Z wielkim znawstwem i zaangażowaniem w przekazywane treści przedstawił niektóre aspekty działalności sądu. Uczniowie uczestniczyli w zainscenizowanej rozprawie sądowej z zakresu prawa karnego.

     Młodzież naszej szkoły z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwała się w przekazywane im informacje. Mam nadzieję, że wyciągną wnioski, jak należy żyć, aby w przyszłości nie wejść w konflikt z prawem.

  {gallery}2014-2015/2015-04-15-wycieczka_do_sady_rejonowego{/gallery}

 • „Święty Janie Pawle II – pamiętamy ‘’– prezentacja multimedialna

  Rok 2015- rokiem Jana Pawła II.

  2 kwietnia br. minęła 10 rocznica śmierci wielkiego polskiego papieża.  Z tej okazji w styczniu został ogłoszony konkurs na najciekawszą  prezentację multimedialną. Do rywalizacji przystąpiło 7 uczniów. Wpłynęło pięć prezentacji, jury oceniło prace i przyznało:

  I miejsce Tomkowi Nojszewskiemu uczniowi klasy IIIa                                                         

  II miejsce Paulinie Brzezik ucz. kl.IIe i Kamili Brzezik ucz.kl. Ie

  III miejsce Weronice Świerczwewskiej ucz. kl. IIIa

  Prezentacja , która zajęła I miejsce została przedstawiona, a mieli ją zaszczyt obejrzeć pan dyrektor Krzysztof Litka, uczniowie klas : IIIa, IIe i Ic wraz z wychowawcami.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszej aktywności!

  {gallery}2014-2015/2015-04-08_Swiety_Janie_Pawle_II_pamietamy_prezentacja_multimedialna{/gallery}                                                                                          

     Helena Gawor

 • Wycieczka do Parlamentu….

       W dniu 14 kwietnia 2015 roku odbyła się wycieczka uczniów z naszej szkoły do siedziby Parlamentu.

      Młodzież zwiedziła budynek Sejmu i Senatu. Obejrzała pomieszczenia, w których odbywają się posiedzenia obu Izb Parlamentu. Została zapoznana z historią parlamentaryzmu polskiego. Uczniowie mieli możliwość  spotkania  z panią senator Marią Koc reprezentującą w Senacie wyborców z naszego regionu.

      Po wizycie w Parlamencie udaliśmy się do Muzeum Chopina. Pobyt w muzeum przybliżył młodzieży sylwetkę i twórczość naszego wielkiego kompozytora.

     Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy ośrodek sportu i rekreacji, gdzie spędziliśmy miło czas grając w kręgle.

  {gallery}2014-2015/2015-04-17-wycieczka_do_sejmu_i_senatu{/gallery}

 • Historyczny sukces drużyny Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju BRD.

   

  10 kwietnia w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbyły się powiatowe eliminacje ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z powiatu węgrowskiego.  Gminę Liw reprezentowała drużyna wyłoniona w eliminacjach szkolnych w składzie: Michał Petryński kl. IIIa, Jakub Kocon kl. IIIa, i Michał Sowiński kl. IIe.

  Uczestnicy eliminacji najpierw przystąpili do rozwiązywania testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Reprezentacja Gimnazjum Gminy Liw zdobyła 92 punktów zajmując pierwsze miejsce po pierwszej konkurencji. Indywidualnie najlepszy wynik w powiecie uzyskał Michał Petryński zdobywając 33 punkty na 35 możliwych. 

  Następnie zawodnicy przystąpili do jazdy rowerem po torze przeszkód. Każde potrącenie jednego z kilkudziesięciu elementów było karane ujemnym punktem. Na szczęście cała drużyna spisała się bardzo dobrze tracąc w sumie tylko 24 punkty, co dało nam drugie miejsce w tej konkurencji. Najlepszy przejazd eliminacji zanotował Kuba Kocon, który dotknął tylko jednego elementu.

  Ostatecznie zdobyliśmy ex aequo z drużyną z Gimnazjum w Sadownem 3 duże punkty. O naszym zwycięstwie zadecydował więc najlepszy wynik w pierwszej konkurencji, teście ze znajomość przepisów ruchu drogowego. Po raz kolejny okazało się, że nauka i zdobyta wiedza procentują.

  Wygrane eliminacje dały naszej drużynie przepustkę na eliminacje regionalne, które odbędą się 14 maja w Siedlcach, gdzie zmierzymy się pozostałymi finalistami eliminacji powiatowych regionu siedleckiego.  

   

   

   

 • "Więzienie – czas stracony"- projekt Zakładu Karnego w Siedlcach

  W marcu 60 osobowa grupa uczniów brała udział w projekcie realizowanym przez Zakład Karny w Siedlcach ,,Więzienie – czas stracony”.

  Z drżeniem serca i niepewnością przekroczyliśmy „magiczne” kraty i znaleźliśmy się  w innym, nieznanym dla nas świecie. Wszędzie kraty, druty, strażnicy…

  Osoba oprowadzająca zapoznała uczniów z życiem więziennym. Pokazała budynek mieszkalny, a w nim cele, w których przebywają skazani.

  Coś niesamowitego, a jednocześnie strasznego…..

  Myślę, że program, który realizuje zakład karny dla wielu uczniów może być przestrogą. Mogą przekonać się co czeka każdego, kto kroczy niewłaściwą drogą.

  I warto sobie  zadać pytanie: czy warto……?

  {gallery}2014-2015/2015-03-12-wycieczka-siedlce-zaklad-karny{/gallery}