Filtr
 • Po wiosnę do Siedlec

  Nie mogliśmy jej znaleźć w Węgrowie, więc pojechaliśmy szukać wiosny w Siedlcach. My, czyli uczniowie klas 1a i 2d z wychowawczyniami. Zaczęliśmy od parku Aleksandria przy pałacu Ogińskich. Jeszcze ta nasza wiosenka niezbyt śmiała, ale słońce poszalało sobie nieźle tego dnia. Dobrze było się chociaż nim uraczyć, skoro na razie zieleni brak. Park okazał się miejscem świetnej zabawy w pierwszym dniu wiosny. Chłopcy próbowali ujeżdżać łosia, dziewczyny dawały upust swojej radości na karuzeli i zjeżdżalni, ale też próbowały - spacerując alejkami – złapać trochę opalenizny. Dzięki wizycie w tym rejonie Siedlec mogliśmy obejrzeć pałac Ogińskich i dowiedzieć się o jego historii. Dzisiaj mieści się w nim Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny, ale dawniej pałac należał do znakomitych rodów Czartoryskich i Ogińskich. Gościły tu znane osoby, jak król Stanisław August Poniatowski i Tadeusz Kościuszko. Dzięki temu, że właścicielem był znany kompozytor Michał Ogiński, pałac stał się ośrodkiem kulturalnym tego regionu.

  Następnym punktem programu naszej wycieczki był seans w kinie Helios w niedawno otwartej galerii siedleckiej. Obejrzeliśmy film fantasy oparty na motywach baśni o Kopciuszku. Bardzo podobali nam się odtwórcy głównych ról, a także efekty specjalne. Nikt z nas wcześniej nie wyobrażał sobie, jak można z dyni wyczarować złotą karocę, a z gęsi stangreta. A jednak okazało się to możliwe!

  Po ponaddwugodzinnym lenistwie przyszedł czas na ruch – a to zapewniła nam kręgielnia. Emocje rosły w miarę kolejnych rzutów kulą. Ciężko było wychodzić, ale głód sprawił, że na hasło „McDonalds” wszyscy żwawo pobiegli do autobusu. Po prawdziwym obżarstwie wyruszyliśmy w drogę powrotną, zadowoleni, że fajnie  przeżyliśmy pierwszy dzień wiosny.

  Ludmiła Kalata

 • Land art. na zajęciach artystycznych

  Na zajęciach artystycznych uczniowie klasy IIe i IIId  wykonali projekt Land art.

  Poniżej przedstawiam najciekawsze prace.

  {gallery slider=boxplus.carousel}2014-2015/2015_03_zajecia_art_IIe_IIId{/gallery}

 • Tak, pomagam. Akcja Caritas.

     W dniach 13 i 14 marca wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w zbiórce żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!” organizowanej przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

     Uczniowie zbierali żywność z długim terminem przydatności w sklepach: Biedronka i Topaz. Zebrane artykuły zostaną przekazane osobom potrzebującym w formie paczek świątecznych.

 • Zebranie rodziców połączone z kiermaszem wielkanocnym.

  Dnia 25.03.2015 r. w naszym gimnazjum o godz.  16.15 odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców uczniów wszystkich klas.

   

  W godz.15-17.00, w holu Gimnazjum Gminy Liw odbędzie się kiermasz wielkanocny, podczas którego będzie można zakupić palmy wielkanocne, karty i dekoracje świąteczne oraz baranki z ciasta.

  Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

   

  Serdecznie zapraszamy!

 • Sukcesy szkolnych sportowców.

  Dnia 10.03.2015 nasi uczniowie: M. Burzyński, D. Jaśkowiak, P. Kocon, K. Sapryk P. Zawadzki, Sz. Czarnecki, K. Gzowski odnieśli największy sukces w historii naszego gimnazjum zdobywając I miejsce w powiecie w piłce siatkowej chłopców. W turnieju udział brało 6 drużyn. Kolejno pokonali G. Węgrów 2;0,G. Łochów 2;1,W finale pokonali G. Kamionna 2;1 i awansowali na szczebel regionalny.

  Kilka dni wcześniej odbył się turniej finałowy regionalny w piłce ręcznej chłopców w Siedlcach. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce w regionie. 

  Gratulujemy sukcesów naszym chłopcom.

  Opiekun A. Malewicki

 • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  23 marca, o godzinie 14:00 odbędą się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 

  Chętne osoby proszę o zgłaszanie się do Pana Arkadiusz Roguskiego do 19 marca.

   Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez:

  1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
  2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
  3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  4. Popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
  5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  Uczestnicy turnieju muszą posiadać:
  - kartę rowerową,
  - legitymację szkolną
  - pisemną zgodę rodziców/opiekunów na udział w Turnieju,
  - zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców o braku przeciwwskazań lekarskich

  (zgoda i oświadczenie do pobrania tutaj)

  Uczniowie musza wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnościami jazdy na rowerze po torze przeszkód.

  Regulamin Turnieju dostępny na stronie organizatora:

  Materiały do nauki:  (opis przeszkód w Regulaminie Turnieju)

  http://brd.edu.pl/strony/motor.html

  http://brd.edu.pl/brd/brd1.htm  

  http://www.znaki-drogowe.pl/

  Ustawa Prawo o ruchu drogowym

   

 • Akademia z okazji Dnia Kobiet

     6 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji odbyła się akademia. Na tle dekoracji z myślą przewodnią - Być kobietą… Być kobietą… - wystąpili uczniowie: chór pod kierunkiem pani Ludmiły Kalaty, uczniowie klasy IIe- Adam Dejnarowicz (prowadzący uroczystość), Jakub Kowalczyk (czytający wiersze o kobietach), Mikołaj Woźnicki uczeń klasy IIIc , który rozpoczął uroczystość piosenką o kobietach, a później subtelnym głosem kobiecym ratował męża … w skeczu „Mąż sam w domu” oraz Konrad Bieniek, Patryk Rybak uczniowie klasy Id, którzy w strojach dziennikarzy przedstawili zabawny raport o kobiecie.

     Życzenia od Samorządu Szkolnego i Dyrektora zakończyły akademię.

  {gallery}2015-03-06-dzien-kobiet{/gallery}

 • Projekt „Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym, czyli chemia w kuchni”.

     W dniu 25.02.2015 odbyła się w naszej szkole prezentacja projektu edukacyjnego z chemii: „Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym, czyli chemia w kuchni”. Projekt cieszy się już od lat popularnością, gdyż daje możliwość uczniom planowania i samodzielnego przeprowadzania wielu ciekawych eksperymentów. W projekcie wzięły udział uczennice klasy IIe: Aleksandra Rafałowicz, Jolanta Niewiarowska, Weronika Marchelewicz, Karolina Rutkowska, Natalia Radzka, Weronika Rychlik, Anna Rychlik.

     Obserwatorami byli nauczyciele gimnazjum: pan dyrektor Krzysztof Litka, pani Jadwiga Jaczewska, pan Arkadiusz Roguski oraz rodzice uczennic. Opiekunem projektu była pani Iwona Ogonowska. Główne cele projektu to: Jakie substancje znajdujące się w naszej kuchni to substancje o znaczeniu biologicznym? Jaką funkcję pełnią w organizmie człowieka? W jaki sposób praktycznie wykorzystać te substancje w naszych kuchniach? Jak je wykryć doświadczalnie w produktach żywnościowych?

     Uczennice oprócz prezentacji multimedialnej, wielu eksperymentów, ciekawego wykładu poczęstowały uczestników pysznym (przez siebie upieczonym) ciastem!!!Mniam!!! Mniam!!!

     Oto kilka zdjęć z prezentacji projektu (wykonanych przez pana Arkadiusza Roguskiego).

  {gallery}2015-02-25-projekt-chemia{/gallery}