Spotkanie z policjantami dotyczące tematu odpowiedzialności prawnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów.

   W dniach 17 i 19 lutego 2105 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z policjantami - p. sierż. Moniką Bielińską i p. asp. szt. Tomaszem Czarnockim, pracującymi w Zespole ds. Nieletnich i Patologii KPP w Węgrowie. Spotkania  dotyczyły tematu odpowiedzialności prawnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

   Nasi goście wyjaśnili pojęcia „demoralizacja", „czyn karalny”, „przestępstwo", „funkcjonariusz publiczny" oraz przedstawili procedury postępowania szkoły, policji i sądów w przypadku popełnienia  ww. czynów. Policjanci poruszyli też temat dopalaczy, przestrzegając przed ich kupowaniem i zażywaniem , opowiedzieli nam  również kilka autentycznych historii dotyczących konsekwencji nieprzestrzegania prawa przez osoby w wieku gimnazjalnym. 

Jan Karski – legendarny emisariusz.

   10 grudnia 2014r. po raz kolejny nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną „Jan Karski – legendarny emisariusz”. Konkurs był zorganizowany z okazji setnej rocznicy urodzin wielkiego polskiego dyplomaty, historyka, kuriera, emisariusza władz Polskiego Państwa Podziemnego w stopniu porucznika oraz świadka Holokaustu. Przebiegu całej uroczystości konkursowej przysłuchiwali się p. dyrektor Krzysztof Litka, p. Sylwia Florowska, p. Marzenna Leszczyńska i uczniowie klas: IIb, IIe i Ib.

   Jury wnikliwie przyglądało się prezentacjom i podjęło decyzję o przyznaniu: I miejsca Wiktorii Bardadyn uczennicy kl. IIId, II miejsca Karolinie Wojtyra i Paulinie Strzałkowskiej z kl. IIId, III miejsca Marlenie Janiszewskiej i Alicji Leszczyńskiej z kl. IIIa.

Uczennicom dziękujemy i gratulujemy!!! 

 

Rekolekcje szkolne.

   W dniach 8- 10 kwietnia w naszym gimnazjum odbyły się rekolekcje szkolne. Ćwiczenia duchowe prowadził ks. Wojciech Ryczkowski. Podczas tych trzech dni  uczniowie gromadzili się na sali gimnastycznej by wysłuchać konferencji.  Centrum  każdego dnia rekolekcji była Eucharystia. W środę młodzież uczestniczyła w Drodze Krzyżowej. W programie rekolekcji znalazł się również film i Koncert Ewangelizacyjny.

Kilka myśli z rekolekcji:

  • „Kim jestem jako człowiek.?”
  • „Bóg Cie kocha i ma dla Ciebie wspaniały plan.”
  • „Pan Bóg mówi: Chcę byś był Kimś w życiu”
  • „Człowiek będzie szczęśliwy ,gdy więcej będzie się dzielił.”
  • „Grzech przeszkadza w życiu.”
  • „Co jest moją niewolą? Co mnie niszczy?”
  • „Czy zapraszałeś Boga , by Cię prowadził.”
  • „Eucharystia wzmacnia wiarę.” 

Za przygotowanie rekolekcji odpowiedzialni byli katecheci: ks. Daniel Jankowski i pani Monika Kałuska

   

Więcej zdjęć w galerii - zapraszamy.

Konkurs języka angielskiego dla szkół podstawowych w gimnazjum!

  W środę 9 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego dla szkół podstawowych – Macmillan Primary School Tournament. Wzięło w nim udział 10 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Liw – Jarnice, Starawieś, Liw i Ruchna.

Czytaj więcej: Konkurs języka angielskiego dla szkół podstawowych w gimnazjum!

Zajęcia otwarte z fizyki.

  W dniu 5.04.2014r. 46-cio osobowa grupa uczniów z klas I-III uczestniczyła w zajęciach otwartych z fizyki doświadczalnej na UW. ”Drgania i fale” - zajęcia prowadzone przez prof. dr hab. Radosława Przeniosło-doskonałe powtórzenie dla klas III i nowe zagadnienie dla klas I − II. Po wykładach byliśmy w kinie, a później w McDonald’s. Wszyscy wrócili zadowoleni.

 Jadwiga Jaczewska