21 listopada 2014r. – wyjście do WOK-u na „Lekcję w kinie”

   Po raz kolejny uczestniczyliśmy w nietypowej lekcji, która miała miejsce w kinie Smile. Tym razem temat dotyczył ekranizacji i adaptacji filmowych.

   W ciekawy sposób prowadząca wytłumaczyła zebranym różnicę miedzy tymi pojęciami, pokazując jednocześnie fragmenty filmów, które zostały nakręcone na podstawie książek. Uczniowie mogli wykazać się zarówno znajomością literatury, jak i rozpoznawać bohaterów filmowych. A na zakończenie obejrzeliśmy drugą część przygód Percy’ego Jacksona.

   „Percy Jackson: Morze potworów” to drugi film z serii ekranizacji cyklu bestsellerowych książek Ricka Riordana; Percy Jackson, potomek bogów greckich, wyrusza na wyprawę, by odnaleźć bezcenne złote runo, a po drodze czekają go niezwykłe przygody i niewyobrażalne niebezpieczeństwa, a wśród nich starcie z morskimi potworami.

   "Morze potworów" to nie tylko dobra rozrywka, ale i mądra lekcja o przyjaźni, odwadze i tolerancji. Wymarzony pierwszy krok w świecie greckiej mitologii.

   W roli głównej: Logan Lerman. Reżyseria: Thor Freudenthal

 Beata Gadomska