Projekt edukacyjny "Jak zorganizować wernisaż malarstwa i rzeźby?"

17.04.2013r. w Galerii uczniowskiej odbył się finał projektu edukacyjnego pt. "Jak zorganizować wernisaż malarstwa i rzeźby?".

Na wernisażu zostały wystawione  prace uczniów z klasy IIIB i IIIC, które powstawały  na zajęciach artystycznych. Zaproszeni goście: nauczyciele, rodzice i uczniowie z klasy IIE, IIC, ID, IIIC i IIIB, mieli możliwość podziwiania dzieł malarskich i rzeźbiarskich, w które  młodzież włożyła wiele serca i pasji. Podczas części artystycznej,  goście, dowiedzieli się kim naprawdę jest artysta. Myśl przewodnia wernisażu: „Nie każdy może zostać wielkim artystą, ale wielki artysta może objawić się w każdym” dała wszystkim wiele do myślenia.

   

Wernisaż uświetniły pięknym wokalem dziewczęta, biorące udział w projekcie edukacyjnym i obdarowały artystów, własnoręcznie wykonanymi kwiatami ze słodką niespodzianką.

   

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek i wspólne podziwianie dzieł.
Tego dnia uczniowie poczuli się jak prawdziwi artyści, choć nie wszyscy wierzyli w swoje siły. Pamiętajmy jednak, że nie każdy może zostać wielkim artystą, ale wielki artysta może objawić się w każdym.

Joanna Dobosz