"Podarunek pod choinkę od Juliana Tuwima”

19 grudnia młodzież z naszego gimnazjum odwiedziła węgrowskie przedszkola. Uczniowie z klasy Ib przygotowali pod kierunkiem pani Joanny Dobosz i pani Heleny Gawor zajęcia dla najmłodszych dzieci pt. "Podarunek pod choinkę od Juliana Tuwima”. Gimnazjaliści wykonali dwie inscenizacje w oparciu o twórczość tego poety: Ptasie radio i Rzepkę. Największym zainteresowaniem cieszyła się Rzepka – maluchy włączyły się do zabawy, pomagały nawet bohaterom spektaklu w wyciąganiu tytułowej rzepki.
Poza dwoma zaprezentowanymi wierszami, nasi mali słuchacze zapoznali się też z innymi wierszami Tuwima, a mianowicie z Lokomotywą i Dyziem marzycielem, które odczytała Natalia Dzieciątko, uczennica klasy IIIc.
Inscenizacje były "podarunkiem” dla przedszkolaków i my również zostaliśmy obdarowani uśmiechami wdzięcznych dzieci.

Uroczystość zakończyła się świątecznym akcentem, wspólnym kolędowaniem zainicjowanym przez Pana Dyrektora gimnazjum.