Świetlica zaprasza...

Świetlica szkolna przy Gimnazjum Gminy Liw w ramach swojej działalności proponuje uczniom różnorodną ofertę zajęć:

1. Zajęcia hafciarskie.

Młodzież szkolna poznaje tajniki haftu krzyżykowego. Techniką tą zostały wykonane   hafty o tematyce bożonarodzeniowej.

2. ,,Swego nie znacie, cudze chwalicie…’’

W ramach tych zajęć odbywają się wycieczki po najbliższej okolicy, których celem jest poznanie zabytków Węgrowa i miejsc pamięci narodowej.

3. Cykl spotkań ,,Człowiek XXI wieku-jego praca i pasje…..’’

Na spotkanie pt. ,,Moje podróże – Indie” został zaproszony p. Roman Postek - Dyrektor Zamku w Liwie, a jednocześnie artysta, żeglarz i podróżnik. W sposób niezwykle pasjonujący opowiadał o swoich przygodach,  poznanych ludziach, ich zwyczajach i tradycjach.

4. Konkursy tematyczne.

W grudniu odbył się konkurs na ,,Choinkę bożonarodzeniową”. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Powstały przepiękne prace wykonane różnorodną techniką.

5. Warsztaty ,,Wycinanki z opłatka”.

Nawiązując do tradycji bożonarodzeniowych uczniowie na zajęciach tworzyli opłatkowe gwiazdy. Nie jest to technika prosta, ponieważ materiał jest bardzo kruchy.

Ale udało się, efekt widoczny na zdjęciach.