Filtr
 • Na dwóch kółkach…

     W sobotę 30 maja 2015 r. grupa uczniów z klasy I d wyruszyła na rajd rowerowy.

     Trasa liczyła 50 km i wiodła przez Jarnice, Wyszków, Kopcie i Gałki. Pierwszy przystanek to Jarnice i izba regionalna, w której znajdują się pamiątki przeszłości. Następnie obejrzeliśmy Kościół pw. Podwyższenia Krzyża w Wyszkowie i poznaliśmy jego historię. Trochę zmęczeni dotarliśmy do celu naszej wyprawy – Dworu w Gałkach. Państwo Gujscy – właściciele dworu – powitali nas staropolskim dzwonem (oznajmiającym przybycie gości). Dwór w Gałkach to prawdziwa lekcja historii, którą mogliśmy przeżyć dzięki życzliwości właścicieli. Zgromadzone tu pamiątki to unikatowe rzeczy związane z bogatą tradycją narodową, a państwo Gujscy to prawdziwi pasjonaci i ludzie, którym przeszłość i historia kraju jest bardzo bliska. W drodze powrotnej podziwialiśmy piękne widoki na meandrującą rzekę Liwiec.

     Na zakończenie wyprawy spędziliśmy miło czas piekąc kiełbaski na ognisku i opowiadając wrażenia z wyprawy.

   

  ...

   

       6 czerwca 2015 r. wyruszyliśmy na kolejną wyprawę rowerową. Miejscem docelowym była Korytnica. Tu zwiedziliśmy Kościół pw. Św. Wawrzyńca i poznaliśmy jego ciekawą historię.  Podziwialiśmy również piękne zabytkowe nagrobki na miejscowym cmentarzu. „Anioł Śmierci” na grobie Olusi Egger to prawdziwie arcydzieło.

  Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wielu wrażeń.

   

  ...

 • 29 maja 2015r. – Dzień Patrona

  Dzień Patrona rozpoczął się Mszą Św.  Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie rozpoczęła się część artystyczna związana z biografią Kardynała Stefana Wyszyńskiego (najistotniejsze wydarzenia można było śledzić na prezentacji multimedialnej, która towarzyszyła przedstawieniu.)

  W święcie naszej szkoły uczestniczyło wielu gości.

  Niektóre wydarzenia z życia Prymasa ukazaliśmy w sposób symboliczny, np. okres odosobnienia, ilustrowany fragmentami „Zapisków więziennych”. Nie mogło zabraknąć Krucjaty Miłości- przesłania, które kierował do każdego z nas.

  Odbiór tekstów wzmacniała piękna muzyka i występ szkolnego zespołu muzycznego i chóru.

  {gallery}2014-2015/2015-05-29-Dzien-Patrona{/gallery}

 • Szkolny Konkurs Biologiczny dla klas II

     Dnia 27 maja 2015 r. odbył się szkolny Konkurs Biologiczny dla klas II "Tajemnice ciała człowieka".       Wzięło w nim udział 27 uczniów.

  I miejsce zajęły:

  Wiktoria Kraszewska kl. IIa (25 pkt.)

  i Joanna Wikieł kl. IIb (25 pkt.)

  II miejsce:

  Daniel Dunaj kl. IIe (24 pkt.)

  III miejsce:

  Julia Rońda kl.IIb (23 pkt)

  i Weronika Rychlik kl. IIe (23 pkt.)

   

  Gratuluję sukcesów Teresa Kuryłek

 • Dzień Matki w Gimnazjum Gminy Liw

     26.05.2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki.  W montażu słowno-muzycznym uczniowie zaprezentowali swoje nieprzeciętne zdolności. Recytując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc, wyrażali swoją ogromną dziecięcą miłość. Mamy nie kryjąc wzruszenia, podziwiały niezwykłe talenty i umiejętności dzieci.

     Na zakończenie uroczystości, uczniowie złożyli życzenia w podzięce za trud włożony w wychowanie i częstowali swoje mamy filiżanką kawy, herbaty oraz pysznym ciastem.

     Po raz kolejny w bardzo miłej i serdecznej atmosferze spędziliśmy jeden  z najpiękniejszych dni w roku – Dzień Matki.

                                                                                         {gallery}2014-2015/2015-05-26-dzien-matki{/gallery}

  Helena Gawor,  Joanna Dobosz

   

 • Wykłady z fizyki w Uniwersytecie Warszawskim

     W dniu 23.05.2015 r. uczniowie Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie byli na wykładach z fizyki, organizowanych przez Uniwersytet Warszawski dla szkół gimnazjalnych. Wykład prowadził prof. Andrzej Wysmołek, prodziekan wydziału fizyki na UW.  

     Temat wykładu „Prawo Archimedesa wokół nas” okazał się bardzo ciekawym, ponieważ poparty był wieloma ciekawymi doświadczeniami i pokazami.

     Po zakończeniu wykładów zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny w Powsinie, co było doskonałą lekcją botaniki dla naszych uczniów.

     Na wycieczce było 45 uczniów z klas I- III.

  {gallery}2014-2015/2015-05-23-wyklady-z-fizyki-UW{/gallery}

  Jadwiga Jaczewska

  nauczyciel fizyki

 • Szkolny konkurs matematyczny dla klas I i II

    Dnia 25.05.15 odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas I i II.W konkursie wzięło udział 14 uczniów z I klas i 11 z klas II. Wyniki kształtują się następująco:

  kl I

  I miejsce-Strzałkowska Gabriela kl Id 19 pkt

  II miejsce-Miklaszewska Julia kl Ic 16 pk

  i Adam Lis Antonino kl Ic 16 pkt

  III miejsce-Kodym Piotr kl Ie 14 pkt

                     i Zawadzka Alicja kl Id 14 pkt

  kl II

  I miejsce-Rychlik Anna kl IIe 18 pkt

  II miejsce-Chojecki Kamil kl IIa 16 pkt

  III miejsce-Sojat Gabriela kl IIb 13 pkt

  Wszystkim gratulujemy wyniku.

     Ewa Małetko

 • Mini fotorelacja z pierwszego dnia wycieczki do Włoch i Francji.

  Gorąca relacja z Wycieczki do Włoch i Francji. Zdjęcia z pierwszego dnia wycieczki przesłała Pani Ewa Januszewska. 

  {gallery}2014-2015/2015-05-15-wycieczka-do-Wloch{/gallery}

 • Szkolny Konkurs Biologiczny dla klas I.

     Dnia 14 maja 2015 r. odbył się szkolny Konkurs Biologiczny dla klas I "Świat roślin". Wzięło w nim udział 28 uczniów.

  I miejsce zajęła:

  Antonina Adamyan - Lis kl. Ic (28 pkt.)

  II miejsce:

  Olga Krauz kl. Ie (27 pkt.)

  III miejsce:

  Julia Miklaszewska kl.Ic (26 pkt.)

  Maja Kalata kl. Id (26 pkt.)

  Alicja Zawadzka kl. Id (26 pkt.)

  Natalia Soszyńska kl. Ie (26 pkt.)

  Aleksandra Topolińska kl. Ie (26 pkt.)

  Sylwia Turemka kl. Ie (26 pkt.)

  Gratuluję sukcesów Teresa Kuryłek

   

   

   

 • Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym.

  9.05.2015 uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy na piknik naukowy na Stadionie Narodowym. Piknik organizowany jest przy współpracy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim w tym roku było światło!!!  Piknik naukowy w Warszawie to największa impreza tego typu w Europie, ponad 100 uczelni z Polski i 200 z całego świata prezentowało swoje dokonania naukowe w ramach tematu przewodniego.

  Sponsorami pikniku byli Polska Grupa Energetyczna, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Komisja Europejska, partnerami Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stołeczna Estrada i wiele innych instytucji a patronat medialny objęli TVP1, TVP abc, FOCUS – poznać i zrozumieć świat.

  Atrakcji i konkursów było mnóstwo, nasi uczniowie brali w nich udział z różnymi skutkami, najwięcej nagród, chociażby w postaci zmielonej ilości 50 tys. złotych zdobył Szymon Dobrowolski!!!    Wielu wycieczkowiczów pozyskało również autograf naszego skoczka narciarskiego Piotra Żyły i zrobiło sobie z nim zdjęcie!!! Zainteresowanych tematyką, doświadczeniami, pokazami, odsyłam na stronę Centrum Nauki Kopernik. Załączamy nasze fotki z Pikniku!!!

   {gallery}2014-2015/2015-05-09_piknik_naukowy{/gallery}

  Iwona Ogonowska – organizator wycieczki

 • Człowiek XXI wieku- jego praca i pasje… Artur Skóra – Dyrektor ZOZ w Węgrowie

     W dniu 8 maja 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Człowiek XXI wieku- jego praca i pasje…”. Zaproszonym gościem był pan Artur Skóra –Dyrektor ZOZ w Węgrowie.

      W trakcie prelekcji omówił strukturę i zasady funkcjonowania opieki zdrowotnej na terenie Węgrowa i podległych mu placówek. Zwrócił uwagę, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa profilaktyka i systematyczne badania kontrolne.

     Pan dyrektor podzielił się ze słuchaczami swoimi wrażeniami z licznych podróży po świecie.

   

  Marzenna Leszczyńska

 • Akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

  Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu gimnazjalistów był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych.

   {gallery}2014-2015/2015-05-04-akademia-3-maj{/gallery}

 • Awans na finały wojewódzkie Cocacola Cup. 2015.

   

   

   

  Drużyna chłopców z naszego gimnazjum uzyskała awans na finały wojewódzkie Turnieju  piłki nożnej Cocacola Cup  2015.

  Aby zagrać w finale musieliśmy rozegrać dwie rundy eliminacyjne. W pierwszym turnieju nie mieliśmy sobie równych i pokonaliśmy wszystkie zespoły:  Gimnazjum Węgrów 4:1, Gimnazjum nr  2  Sokołów Podlaski 3:0, Gimnazjum Bielany 5:1 i Gimnazjum Sterdyń 7:1.

  W drugim turnieju po bardzo emocjonujących meczach wygraliśmy z Gimnazjum Dębe Wielkie 2:1, Gimnazjum Kosów Lacki 6:0 i przegraliśmy z Gimnazjum nr 2 Wyszków 3:1. Uzyskane wyniki dały nam jednak prawo udziału w wielkim finale.

  Szkołę reprezentują: Zawadzki Patryk IIIc, Góralczyk Mateusz IIc, Sapryk Karol IIIa, Jaśkowiak Daniel IIIe , Wójcik Marcin IIIa, Stokowski Kamil IIIb, Mieszała Maciej IId, Piotrowski Szymon IIe, Cacko Bartosz IIc, Kowalczyk Kamil IIb, Wąsowski Patryk Ib.

  Gratulujemy chłopcom i życzymy powodzenia w finale.

   

   

   

 • Dzień Matki w Gimnazjum

     W dniu 27.05.2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, na którą młodzież z gimnazjum przygotowała montaż słowno- muzyczny. To był prezent dla mam w dniu ich święta. Wszyscy ciężko pracowali, aby uroczystość miała niezapomniany klimat. Wzruszające wiersze, piosenki, szałowy zespół rokowy, zatańczony walc i cha-cha a wreszcie dziecięca niewinność i miłość jaką was darzymy, ukazana w piosenkach zaśpiewanych razem z młodszym rodzeństwem. To wszystko dla was Kochane Mamy!

     Na zakończenie słodka niespodzianka, dzieci podały swoim mamom filiżankę herbaty i kawy z pysznym ciastem, co wprowadziło rodzinny nastrój. Miło nam było zrobić coś dla naszych Mam! Widzieliśmy, że tego dnia były z nas bardzo dumne bo nie zawsze dajemy im powód do dumy i radości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w galerii.

  Natalia Dobosz

 • Akademia z okazji Dnia Patrona

 • Szkolny konkurs matematyczny dla klas I i II

  "Dnia 21 maja 2014 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas I i II. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas I i 14 uczniów klas II. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w klasie I wynosiła 19 punktów, natomiast w klasie II 18 punktów. Pierwsze miejsce w klasie I zajęła Anna Rychlik, w klasie drugiej Paulina Kodym. Wyróżnione uczennice zostaną nagrodzone na koniec roku szkolnego. Przewodnicząca konkursu - pani Ewa Małetko." Pozdrawiam, Ewa Małetko

 • Jesteśmy w finale!!!

     „Świętymi bądźcie” – pod tym hasłem odbył się tegoroczny Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Do Sterdyni, w której odbywał się przegląd, przybyło ponad dwustu wykonawców reprezentujących siedem kategorii. Nasze cztery wokalistki – Roksana Batorowicz, Kinga Jarząbek, Paulina Kodym i Paulina Nowakowska (godnie zastępująca chorą Emilkę Gołoś - wystąpiły w kategorii „zespoły wokalne”. Dziewczyny wywalczyły awans do finału w Bielsku Podlaskim, który odbędzie się 27 września 2014 roku.

     Awans cieszy, bo nasza kategoria była najbardziej liczna: trzynaście zespołów. Z każdej z nich zakwalifikować się mogło dwóch wykonawców, a więc mamy towarzystwo: duet z ośrodka kultury  w Repkach. Chociaż na występ przyszło nam czekać osiem godzin, warto było. To wielka frajda słuchać innych i konfrontować się z nimi, a wyjazd do Bielska, który nas czeka, to i przygoda, i możliwość zdobycia nowych doświadczeń.

   

 • Szkolne konkursy językowe

  W dniu 21 maja 2014r. Odbędzie się:
  Szkolny Konkurs Języka Angielskiego - na pierwszej godzinie lekcyjnej w sali 203.
  Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego dla klas trzecich - na trzeciej godzinie lekcyjnej w sali 204.

  Regulamin szkolnego konkursu z języków obcych

 • Szkolne zawody w piłkarzyki.

     W świetlicy szkolnej w dniach 7.04.2014-12.05.2014 odbyły się pierwsze szkolne zawody w piłkarzyki. Wzięło w nich udział 48 osób, które rywalizowały ze sobą o pierwsze miejsce. Zawody odbywały się systemem pucharowym.

   {gallery}2014-05-19-turniej_pilkarzyki{/gallery}

     Organizatorami i pomysłodawcami tych zawodów byli uczniowie kl. IID Cezary Gromek i Tomasz Rządkowski z pomocą pani Joanny Dobosz.

     Dnia 19.06.2014r. zwycięzcom wręczono nagrody, które ufundował klub sportowy Czarni Węgrów.

  •  I miejsce Cezary Gromek i Tomasz Rządkowski z klasy IID
  •  II miejsce Marcin Zyśk i Jakub Sowa z klasy IID
  •  III miejsce Łukasz Małyska IID i Dominik Maruński IIC

   

   

 • Cykl spotkań ,,Człowiek XXI wieku , jego praca i pasje….” - Starosta Węgroski

     W dniu 12 maja 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Człowiek XXI wieku, jego praca i pasje….” . Zaproszonym gościem był Starosta Powiatu Węgrowskiego p. Krzysztof  Fedorczyk.

     Pan Starosta w swoim wystąpieniu zapoznał uczniów ze strukturą funkcjonowania powiatu. Przedstawił plany dotyczące inwestycji na jego terenie. Wysłuchał też oczekiwań uczniów dotyczących rozwoju regionu.

     Swoje wystąpienie Pan Starosta zakończył prezentacją przepięknych zdjęć z Powiatu Węgrowskiego ukazujących walory turystyczne.

      

 • Plan tygodnia z Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym „Trzymaj formę”

  26 – 30 maja 2014
  Tydzień z Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym
  „Trzymaj formę”

   

  Data

  Działanie

  Miejsce i czas

  Biorący udział

  Osoby odpowiedzialne

  26.05.2014

  (poniedziałek)

  Prelekcja na temat zdrowej żywności

  świetlica

  8.30 – 9.15

  uczniowie, którzy nie mają zajęć, kl. I b

  Anita Gołoś

  Marzenna Leszczyńska

  Ekspozycja przygotowanych przez uczniów plakatów na temat zdrowego żywienia

  korytarze szkolne

  cały tydzień

  chętni uczniowie

  Iwona Ogonowska

  27.05.2014

  (wtorek)

  Konkurs plastyczny  „Trzymaj formę – żyj zdrowo” ekspozycja prac uczniów

  dolny korytarz

  4 dni

  chętni uczniowie

  Iwona Ogonowska

  28.05.2014

  (środa)

  „Ruch – to zdrowie”

  pokazy taneczne

  dziedziniec szkolny

  dwie długie przerwy

  grupa taneczna

  Sylwia Florowska

  29.05.2014

  (czwartek)

  „Smacznie, zdrowo, kolorowo” – degustacja zdrowej żywności

  dolny korytarz

  podczas przerw

  chętni uczniowie

  Marzenna Leszczyńska

  Anita Gołoś

  Jolanta Ługowska

  Informacja na temat wartości odżywczych wybranych warzyw i owoców - folder

  dolny korytarz

  podczas przerw

  chętni uczniowie

  Teresa Kuryłek

  30.05.2014

  (piątek)

  Podsumowanie projektu. Prezentacje multimedialne „Wpływ prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej na zdrowie człowieka”

  sala gimnastyczna

  4 godzina lekcyjna

  chętni uczniowie

  Teresa Kuryłek

  Sylwia Florowska

   

   

 • Egzamin gimnazjalny za nami...

  W dniach 23.04.2014 - 25.04.2014  trzecioklasiści pisali końcowy egzamin gimnazjalny. Składał się on z trzech części. Pierwszego dnia uczniowie pracowali z zestawami przedmiotów humanistycznych, drugiego - zmierzyli się z zadaniami z geografii, biologii, chemii, fizyki oraz matematyki, zaś trzeciego dnia sprawdzali swoje umiejętności z wybranego języka nowożytnego.

  Wszystkim koleżankom i kolegom z klas trzecich naszego gimnazjum życzymy wysokich wyników, które będą dostępne u pana Dyrektora dnia 18 czerwca 2014.

       

  Rada Pedagogiczna

   oraz cała społeczność szkolna

 • 2013_05_19 r. turniej Coca-Cola Cup 2013.

  Dnia 19.05.2013 roku w Warszawie na stadionie Agrykoli odbył się etap wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup. Wzięło w nim udział 8 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców, w tym jedna z Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie.

   

   

  Zespoły chłopców zostały podzielone na 4 grupy. Chłopcy z gminy Liw znaleźli się w grupie B. W pierwszym meczu po zaciętej rywalizacji zremisowali 3:3 z Zespołem Szkół nr 1 Siedlce. Następnie pokonali Gimnazjum nr 2 Sochaczew 2:1. Mecz był bardzo ciekawy i dynamiczny. W ostatnim meczu w grupie nasi zawodnicy bez problemu rozbili Gimnazjum nr 2 Legionowo aż 5:0. Spotkanie należało do tych z cyklu "do jednej bramki". Rywalizacja w grupie była emocjonująca, ponieważ o pierwszym miejscu zadecydował bilans bramkowy. Pierwsze miejsce zajęły Siedlce, drugie Liw, trzecie Sochaczew, a ostatnie Legionowo (z grupy wychodzą dwie najlepsze drużyny). W ćwierćfinale na GGL czekał kandydat do zwycięstwa w turnieju, który swoją grupę wygrał z kompletem punktów, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Ten mecz był prawdziwym dreszczowcem. Żeby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Ostatecznie po golu w ostatnich sekundach meczu zwyciężył Liw. W półfinale nasi chłopcy przegrali 0:5 z Gimnazjum nr 1 Żuromin. W małym finale zawodnicy z gminy Liw, pokazując charakter, pokonali Publiczne Gimnazjum nr 1 Pionki 3:2. Najskuteczniejszymi graczami zespołu byli Dominik Polak (7 goli) i Piotrek Śledziewski (6 goli). Ponadto strzelili jeszcze Michał Gryglas i Karol Rostek.

  Trzecie miejsce w województwie to wielki sukces. Chłopcy w nagrodę otrzymali okazały puchar, medale i sprzęt sportowy.

   

   

  Skład: Adam Solka, Michał Gryglas, Karol Rostek, Szymon Soszyński, Dominik Polak, Piotr Śledziewski, Bartek Pazio, Marcin Wójcik, Kamil Stokowski, Patryk Zawadzki.  Trenerem zespołu jest Pan Arkadiusz Sitek

   

 • 4-5 maja2013 r. - 11 Przegląd Książki Katolickiej „Vade mecum”.

  W dniach 4- 5 maja2013 r. na Rynku Mariackim przed Bazyliką w Węgrowie odbył  się już po raz 11 Przegląd Książki Katolickiej „Vade mecum”. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole pomagali w przygotowaniu i przeprowadzeniu kiermaszu.

       

   

 • Loteria fantowa "Zadbaj o mój los".

      W dniach 27-28 maja 2013 r. świetlica szkolna zorganizowała loterię fantową w ramach akcji  „Zadbaj o mój los”, której celem było zebranie środków finansowych – wirtualna adopcja psa Inki. Zebrano 125,00 zł. Serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w organizację naszego przedsięwzięcia  i wsparły finansowo i rzeczowo naszą akcję. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji  „Jak pies z kotem”.

    

 • Koncert Patrycji Puchty

  Dnia 16 maja 2013r. odbył się w naszej szkole koncert  uczennicy Patrycji Puchty z  kl. IIIb.  Uczennica śpiewała na długich przerwach, przyciągając publiczność swoim pięknym,  melodyjnym  głosem.  W repertuarze znalazły się piosenki Adele i Rihanny. 

  Zachęcamy wszystkich, którzy chcą pokazać swoje talenty do wzięcia udziału w akcji „Promuję siebie”- czwartki na długich przerwach. Zgłoszenia przyjmują wychowawcy świetlicy.

  Następny koncert  Emilki Gołoś i Maksymiliana Sulicha  odbędzie się dnia  06 czerwca 2013r.

     

 • Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  3 maja delegacja uczniów Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w miejskich obchodach 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas Mszy świętej za Ojczyznę liturgię słowa przygotowali nasi żacy. Cała społeczność szkolna uczciła  te doniosłą rocznicę Akademią w dniu 6 maja.