Z wizytą w Wietnamie.

     Długo czekaliśmy na kolejne spotkanie z cyklu „człowiek XXI wieku – jego praca i pasje”. 5  marca uczniowie klasy 3d i kilkoro nauczycieli uczestniczyli w spotkaniu z panem Romanem Postkiem, dyrektorem Zamku-Zbrojowni w Liwie, który ponownie zawitał w naszej szkole. Trzy tygodnie temu wrócił właśnie z egzotycznej podróży do Wietnamu, kraju powierzchnią podobnego do Polski, ale z prawie trzykrotnie większą populacją. Nasz prelegent zapoznał wszystkich z burzliwą historią Wietnamu. Słuchaliśmy z zapartym tchem o zwyczajach Wietnamczyków, ich codziennym  życiu i pracy, podziwialiśmy ich zorganizowanie i efekty urbanizacji. Wiele miast wietnamskich przypomina amerykańskie metropolie z pięknymi drapaczami chmur. Technika, która z impetem weszła w codzienne  Życie Wietnamczyków, budzi podziw i respekt. Mogliśmy podziwiać piękne miasta i jednocześnie zachwycać się malowniczymi krajobrazami. Dżungla w połączeniu z malowniczymi klifami stworzyła twórcom ostatniego „King-konga” piękną scenerię, były właśnie kręcone były zdjęcia do wspomnianego filmu. Prezentowane przez pana Romana zdjęcia pokazywały też wiele wspaniałych posągów Buddy (religią Wietnamczyków jest w 75% buddyzm).

   Godzina lekcyjna przeznaczona na spotkanie minęła szybko. Ta wyjątkowa lekcja geografii przeprowadzona tym razem nie przez panią Marzennę Leszczyńską, która była jak zwykle organizatorką spotkania, na pewno będzie zapamiętana.

 Relacja fotograficzna wkrótce.