Gimnazjum Gminy Liw w hołdzie dla Niepodległej

   9 listopada 2018 roku cała społeczność uczniowska Gimnazjum Gminy Liw zaangażowała się w obchody ważnego i pięknego święta - setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczynając uroczystość hymnem państwowym, oddaliśmy cześć tym, którzy ginęli, byśmy mogli żyć godnie oraz szczycić się swą tożsamością narodową. 

   W historii powszechnej dzień 11 listopada 1918 r. zapisał się przede wszystkim jako data zakończenia I wojny światowej. Polacy natomiast - jako moment odzyskania niepodległości po okresie zaborów. Od 1989 r. dzień 11 listopada – podobnie jak w okresie międzywojennym – jest polskim świętem narodowym.

   Dziś, z perspektywy 100 lat, patrzymy na tę historyczną datę z zadumą i refleksją nad przebytą drogą...

    Cała społeczność uczniowska Gimnazjum Gminy Liw zaangażowała się w obchody tego ważnego  i pięknego święta - uczniowie klasy III C zaprezentowali montaż muzyczno - słowny, przedstawiciele klasy III D recytowali utwory o tematyce patriotycznej. Zostały również przedstawione prezentacje multimedialne - uczniowie klasy III B przybliżyli społeczności szkolnej ważne wydarzenia historyczne w dziejach naszej ojczyzny, natomiast uczniowie klasy III C przypomnieli sylwetki polskich bohaterów narodowych. Swój wkład w obchody narodowego święta niepodległości wnieśli również uczniowie klasy III A, którzy przygotowali plakaty okolicznościowe przedstawiające  ważne dla wszystkich Polaków symbole narodowe.

 Katarzyna Tomasiuk