Impreza z przytupem.

   „Zatańczmy dla Niepodległej” – pod takim hasłem odbywały się na terenie naszej gminy warsztaty taneczne, których uwieńczeniem był występ biorących udział w projekcie szkół podstawowych. Prezentacja miała miejsce w naszym gimnazjum.

   7 listopada zaczęli do nas przybywać młodzi tancerze, a wraz z nimi liczni goście – od władz gminnych z panem wójtem Bogusławem Szymańskiem na czele po mieszkańców poszczególnych wsi, którzy przyszli oklaskiwać swoich przedstawicieli. Niejednokrotnie na widowni zasiadali dziadkowie, którzy przybyli podziwiać swoje wnuki.

   Nad całością imprezy czuwała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Liwie, pani Monika Jaczewska.

   Kiedy przyszedł czas na występy, na scenie pojawili się tancerze w przepięknych ludowych strojach. Obejrzeliśmy nasze regionalne tańce – od poloneza, który rozpoczął występy, po krakowiaka. Żwawa, radosna muzyka wypełniła całą salę gimnastyczną, a na deser czekała nas jeszcze niespodzianka: występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej Chodowiacy”, który niedługo będzie obchodził 50-lecie swojego istnienia. Jego występowi towarzyszyły różne konkursy przeprowadzone przez szefową zespołu, panią Bożenę Wojciuk. Wzięli w nich udział też nasi gimnazjaliści.

   Taneczna impreza zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez mieszkanki Liwa. Były to oczywiście pierogi, z których te gospodynie słyną na naszym terenie.

   Naprawdę miło było gościć w murach naszej szkoły tak sympatyczną imprezę.