Dzień Edukacji Narodowej

   Nie sposób było go świętować w szkole 14 października (niedziela), więc w naszym gimnazjum zrobiliśmy to następnego dnia. Już od rana na sali gimnastycznej dekorowana była „scena”, aby o 12.20 mogła się rozpocząć akademia. W tym roku szkolnym przygotowała ją p. Teresa Kuryłek ze swoją klasą. Wystąpili prawie wszyscy uczniowie 3d i trzeba przyznać, że świetnie wywiązali się ze swoich zadań. Były poetyckie podziękowania dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów, uczestniczyliśmy też w zabawnej lekcji, podczas której zaprezentowali się uczniowie, którzy przyszli do szkoły raczej pożartować niż czegokolwiek się nauczyć.

   Pani Kałuska przygotowała z chórem kilka piosenek, co na pewno uatrakcyjniło nasze świętowanie. Akademia jak zwykle zakończyła się nagrodami dla pracowników szkoły, życzeniami od wszystkich uczniów i słodkimi upominkami od Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.

   Po uroczystości ze smutkiem stwierdziliśmy, że to już ostatnie takie święto w naszym gimnazjum.