Narodowe Czytanie w Gimnazjum Gminy Liw

   Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, promocja dbałości o ojczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

   W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie Gimnazjum Gminy Liw również  przyłączyli  się do ogólnopolskiej akcji, która w tym roku odbyła się pod patronatem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. 7 września 2018 roku uczniowie klasy IIIA oraz IIIB czytali fragmenty  Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. 

   "Niech z kart jego powieści przemówią do nas i ożyją na nowo dyskusje o wymarzonych „szklanych domach” i sielska atmosfera Nawłoci. Ale nade wszystko niech Przedwiośnie przypomina o stale aktualnej potrzebie budowania Polski opartej na zasadach sprawiedliwości, równości i solidarności, które są najmocniejszym fundamentem siły i bezpieczeństwa państwa i narodu." - napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.

Katarzyna Tomasiuk