Samorząd nie próżnuje!!!

   Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że młodzież lubi czasem sięgnąć po coś nowego (czasem, niestety, zakazanego). Taki to przywilej tego wieku. Jednak po to są rodzice i wychowawcy, żeby czuwać, przestrzegać przed tym, co mogłoby być zagrożeniem dla młodych. Z pewnością każda akcja nie pójdzie na marne, jeśli się w nią włączą  sami zainteresowani. Dlatego radość sprawia widok uczniów, którzy włączają się w walkę z paleniem. Jeśli popatrzymy na przygotowaną przez nich (pod czujnym okiem opiekunki samorządu pani Jadwigi Boguckiej) gazetkę, mamy nadzieję, że na widok zrujnowanych przez papierosy płuc, niewielu skusi się na dymka. Jedno jest pewne – nie można się poddawać  walce z tym, co nam szkodzi. Ufamy, że po papierosach zostanie wyzwana na pojedynek inna nasza słabość (może napoje szkodliwe, jak Tiger). Tymczasem kibicujemy samorządowi w jego działaniach.