Wycieczka do Lublina

   4 października odbyła się wycieczka do Lublina, w której uczestniczyły klasy: IId, IIIb, IIIc, IIId, IIIe oraz opiekunowie: pani Marzenna Leszczyńska, pani Jadwiga Jaczewska, pani Teresa Kuryłek i pan Olgierd Każuch.

   Na początku zwiedziliśmy były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Majdanek . Fragment poniższego wiersza najlepiej opisuje to miejsce:

"Pod stopami Ich kamienie.
Wokół Ich baraki.
W gablotach ukochane lalki
Na kojach znajdziesz włosy."

   Słowa - wyryte na kopule mauzoleum zawierającego prochy ludzkie z terenów obozowych- Nasz los przestrogą dla was - na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki jako wielka przestroga.

   Kolejnym punktem podróży była trampolina. Uczniowie pod opieką trenerów sprawdzali swoją kondycję i umiejętności akrobatyczne.

   Po wysiłku fizycznym zwiedzaliśmy Muzeum lubelskie, które należy do najstarszych i największych muzeów we wschodniej Polsce. Główna siedziba muzeum i większość jego oddziałów to wysokiej klasy zabytki. Mieliśmy przyjemność zwiedzić Kościół Trójcy Świętej nazywany Kaplicą Zamkową , który jest jednym z najcenniejszych i najciekawszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie.

   W drodze powrotnej towarzyszył nam deszcz i ciemne niebo, ale nie przeszkadzało to wycieczkowiczom, ponieważ wycieczka była udana.