Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

     1 września Mszą świętą o godzinie 9  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018.

   Eucharystię w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Gimnazjum odprawił ks. Prałat Leszek Gardziński. W homilii podkreślił, że każdy z uczniów ma dobrze wykorzystać swoje talenty. Nawiązując do postaci Brata Alberta zaapelował byśmy byli dobrzy dla siebie. „ Szkoła uczy was jak stawać się dobrym.”  Życzył by rok szkolny był wartościowy  by obfitował w dobre uczynki.

   Pani Dyrektor Ludmiła Kalata podczas inauguracji nowego roku szkolnego przedstawiła nowych wychowawców klas II i III. Przywołała Słowa świętego Jana Pawła II „ W rodzinie i w szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna.”  Zaapelowała do uczniów by to przesłanie Ojca świętego i słowa naszego patrona Kard Stefana Wyszyńskiego, które są mottem gimnazjum pamiętali każdego dnia.